Zastosowanie kotew wbijanych w ogrodzie

Każdy właściciel ogrodu dba zawsze najlepiej jak potrafi o jego wygląd. Chcemy, aby było to miejsce, w którym spędzanie wolnego czasu będzie prawdziwą przyjemnością. Dlatego ważne jest nie tylko nasadzenie kolorowych kwiatów, ale również postawienie elementów małej architektury ogrodowej, które także będą przyciągać oko.

Kotwy solidne i odporne

kotwy stalowe To między innymi drewniane pergole, które pięknie eksponują pnące rośliny. To także altanki, w których można stworzyć wyjątkowe strefy relaksu. Jednakże mała architektura musi być odpowiednio zamocowana w ziemi, aby konstrukcja była stabilna i wytrzymała na warunki atmosferyczne, na przykład na mocny wiatr. W celu mocowania drewnianych konstrukcji stosuje się najczęściej kotwy stalowe wbijane, ponieważ konstrukcja powstała za ich pomocą charakteryzuje się solidnością i dużą odpornością na czynniki środowiskowe. Takie kotwy mogą być stosowane jako wspornik ogrodowy na różnym podłożu, nie tylko na trawie czy ziemi, ale także na miękkim piasku. W każdej sytuacji sprawdzą się naprawdę dobrze i zapewnią oczekiwaną stabilność. W ofertach producentów znajdziemy kotwy wbijane o różnych wymiarach, dlatego najpierw należy dobrze się zastanowić nad tym, które będą najlepsze w naszym przypadku. Wiele zależy od wielkości danej konstrukcji.

kotwy stalowe Na przykład, jeżeli zamierzamy zamocować w ziemi kratkę do roślin, wówczas wystarczą mniejsze stalowe kotwy, na przykład te o przekroju 4,5 cm. W przypadku ażurowej konstrukcji będą wyglądać estetycznie, ponieważ także są delikatne. Jeżeli jednak stawiamy drewnianą altanę, wówczas nasze kotwy stalowe wbijane powinny mieć większy przekrój, od 7 cm do nawet 14 cm. Drugą ważną kwestią, która ma znaczenie przy wyborze kotew, jest rodzaj gruntu. Powiedzieliśmy już, że kotwy mogą być stosowane na każdym podłożu, jednakże od jego rodzaju zależy to, jakiej długości będą dane wsporniki. Na przykład, gdy podłożem jest grząska, luźna ziemia, wówczas kotwy będą dłuższe niż wtedy, gdy chcemy je zamocować na ubitym trawniku. Również warunki atmosferyczne mają znaczenie i w wietrznych miejscach poleca się dłuższe kotwy. Jak widać, choć wydawałoby się, że kotwy to niewielkie elementy mocujące, których wybór nie ma większego znaczenia, bo wszystkie będą sprawować się identycznie – jest nieco inaczej.

Dlatego powinniśmy uwzględnić wszystkie omawiane kwestie przy doborze odpowiednich kotew, aby mieć pewność, że zamocowana konstrukcja będzie stała na podłożu stabilnie, niezależnie od rodzaju gruntu czy oddziałujących na nią czynników atmosferycznych.

Na co zwracać uwagę przy zakupie ładowarek?<< >>Nakładanie tynków maszynowych

O Autorze : Anna Jabłońska