Zastosowanie gładkich płyt warstwowych PIR

Każdy dział gospodarki, zarówno budownictwo, jak i przemysł, wciąż poszukuje coraz lepszych rozwiązań, inwestycji z gwarancją powodzenia i nowoczesnych technologii. Jest to uzależnione chęcią zwiększenia wydajności, która znacznie przyczyniłaby się do rozwoju firmy i stosowania jeszcze bardziej nowatorskich rozwiązań.

Płyty do izolacji domu

płyty warstwowe pirNieustający pęd za poszerzaniem swoich możliwości jest właśnie tym, co napędza światowe przedsiębiorstwa i gospodarki krajowe. Z pewnością nowatorskim charakterem może poszczycić się technologia wykorzystywana w nowoczesnym budownictwie zarówno do hydroizolacji, jak i termoizolacji. Płyty warstwowe o rdzeniu poliizocyjanurowej (w skrócie PIR) są ewenementem, bez którego projektanci nie wyobrażają sobie współczesnej architektoniki. Ich wszechstronne zastosowanie pozwala nie tylko na utrzymanie właściwej stabilizacji cieplnej w obiekcie, ale również zabezpieczenie go przed kapilarnym podciąganiem wody, a co za tym idzie – rozwojem zarodników pleśni oraz glonów. Jest to coś, czego z pewnością nie chciałby w swoim domu żaden gospodarz. Obecnie jest to na tyle stabilny, mocny, bezpieczny, ekonomiczny i ekologiczny materiał, że jest wykorzystywany przez przedsiębiorstwa do stawiania tymczasowych (mobilnych lub o wieloletnim lub określonym czasie eksploatacji) obiektów na działkach budowlanych.

płyty warstwowe pirJest to rozwiązanie łatwe w montażu i demontażu, ponadto niezagrażające środowisku naturalnemu i pozbawione wielu etapów, na których możliwe byłoby popełnienie błędów wykonawczych. Jak więc widzimy gładkie płyty warstwowe PIR można bez przeszkód stosować w naszych domach, jak również bez obaw o zdrowie nasze i naszych bliskich. Wyprodukowanie płyty nie stanowi z kolei wielkiego problemu technologicznego, co też sprawia, że są one stosunkowo tanie. Nie jest również trudne wyprodukowanie płyty o płaskich warstwach zewnętrznych, o ile stopień gładkości mieści się w jakiejś tolerancji. Należy jednak pamiętać, że dla uzyskania zadowalającego efektu trzeba korzystać z płyt o większej grubości okładzin stalowych niż tradycyjne 0,5 mm – najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie grubości przynajmniej 0,7 mm. Należy oczywiście pamiętać, że płyta warstwowa jest przede wszystkim materiałem budowlanym – oczywiście, jest szeroko wykorzystywana ze względu na wszechstronne właściwości.

Jej wysoka wytrzymałość mechaniczna rzędu 15 t/m2 sprawia z kolei, że możemy być spokojni o jej stan przy każdym wykorzystaniu. Jeżeli jakość produktu wyznacza jego nowatorstwo, płyty poliizocyjanurowe z pewnością są rewolucją na rynku budowlanym.

Jak wyznaczyć strefę ochronną ujęcia wody?<< >>Grzejniki płytowe-tanie i skuteczne

O Autorze : Anna Jabłońska