Zalety zlewozmywaków dwukomorowych

Zlewozmywaki – na pozór bardzo do siebie podobne – znacząco się od siebie różnią. Po pierwsze zlewy są wykonywane z rozmaitych materiałów, takich jak stal nierdzewna, szkło, mosiądz czy kamień naturalny, do którego zaliczyć można między innymi granit czy marmur. Istotny jest również sposób montażu, ponieważ istnieją zlewozmywaki podwieszane, nakładane i wpuszczane – warto pomyśleć, który będzie najlepszy.

Polecane zlewozmywaki stalowe

zlewozmywaki stalowe dwukomoroweNie mniej istotna jest liczba komór, która wpływa między innymi na wygodę mycia naczyń czy ilość zajętego miejsca w kuchni. Dzięki dwóm komorom można w łatwy sposób segregować naczynia i oddzielać na przykład sztućce od talerzy czy garnków. To sposób na zachowanie większego porządku w kuchni. Trwałe zlewozmywaki stalowe dwukomorowe lub ich granitowe, szklane czy mosiężne odpowiedniki sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach należących do rodzin wieloosobowych, ponieważ najwięcej brudzą one naczyń. Również osobom, które nie mają zmywarki, warto polecić modele z dwoma komorami, ponieważ muszą one ręcznie zmywać zdecydowanie większą ilość garnków, sztućców czy talerzy. Wygodna segregacja oraz więcej miejsca na naczynia – to tylko niektóre zalety zlewozmywaków dwukomorowych. Warto zwrócić uwagę też na to, że druga komora może posłużyć na przykład do mycia warzyw i owoców, a pierwsza do zmywania naczyń. Istotną kwestią jest też to, że przegrody nie muszą być sobie równe.

zlewozmywaki stalowe dwukomoroweJeśli na przykład prawa komora będzie większa, a lewa mniejsza, zlewozmywak półtorakomorowy – bo tak też jest nazywany tego rodzaju model – idealnie nada się dla osób praworęcznych. W przeciwnym wypadku – lewa komora jest większa, a prawa mniejsza – zlew będzie doskonały dla ludzi leworęcznych. Istotny jest również kształt zlewozmywaka, ponieważ najbardziej popularne są modele prostokątne, gdyż dają doskonały dostęp do obu komór. Warto zwrócić też uwagę na estetyczne zlewy okrągłe, które świetnie pasują do wnętrz industrialnych, takich jak lofty. Wspaniale sprawdzą się także modele trapezowe lub trójkątne – idealne w rogu pomieszczenia. Wybierając zlewozmywak do swojej kuchni, należy zwrócić uwagę na szereg jego cech. Do najważniejszych z nich należą: kształt oraz ilość komór. Trwałe zlewozmywaki stalowe dwukomorowe wspaniale sprawdzą się w domu rodziny wieloosobowej, szczególnie jeśli nie posiada ona zmywarki.

Nie dość, że ułatwią segregację naczyń, to jeszcze fantastycznie nadają się do oddzielenia garnków, sztućców czy talerzy od mytych warzyw i owoców. Istotny jest również kształt – istnieją zlewozmywaki prostokątne, trójkątne, trapezowe lub okrągłe.

Rodzaje i właściwości fug<< >>Czym wyróżnia się marka Weniger – producent paneli?

O Autorze : Anna Jabłońska