Zalety pieców z nadmuchem

Ogrzewanie wielkopowierzchniowych hal jest nie lada zadaniem. Generuje dużo kosztów, jeżeli urządzenia nie zostały dobrane w sposób poprawny. Niestety wielu inwestorów budujących hale nie zdaje sobie sprawy z tego, które rozwiązanie byłoby najbardziej korzystne.

Korzyści ze stosowania pieców z nadmuchem

nowoczesne piece z nadmuchemWarto dlatego głośno i dużo mówić o zaletach, jakie mają nowoczesne piece z nadmuchem. To one właśnie są idealnym rozwiązaniem grzewczym dla hal, dużych magazynów, jak też do obiektów inwentarskich, szklarni oraz tuneli foliowych. Dlaczego warto wybrać właśnie to ogrzewanie? Po pierwsze, niskie koszty instalacji. Nie musimy martwić się pieniędzmi, ponieważ takie piece z nadmuchem są oferowane przez producentów w atrakcyjnych cenach, a ich montaż jest prosty – zatem też niekosztowny. Po drugie – bezpieczeństwo użytkowania.

nowoczesne piece z nadmuchem Piece nadmuchowe nie wymagają zastosowania żadnych dodatkowych mediów takich jak woda, ponieważ wymiana ciepła jest bezpośrednia. W związku z tym zimą nie musimy martwić się o to, że urządzenie zamarznie, co byłoby możliwe przy systemie grzewczym z medium w postaci wody. Dlatego właśnie zostajemy zabezpieczeni przed uszkodzeniami, do których mogłaby doprowadzić niska temperatura. Zimą nie będzie żadnego problemu z rozruchem urządzenia oraz z jego pracą. Po trzecie – wysoka wydajność, która łączy się z niskimi kosztami eksploatacji. To kolejna ważna sprawa, a producenci zaznaczają, że piece nadmuchowe mogą osiągać sprawność cieplną, która wynosi nawet 91%. Jest to więc bardzo dobry wynik, którego nie osiągają inne urządzenia lub jest ich niewiele. Jak skonstruowany jest piec nadmuchowy? Posiada komorę spalania ze stali nierdzewnej oraz specjalnie zaprojektowany wymiennik, dzięki któremu opory przepływu są minimalne – to właśnie wpływa na wydajność systemu grzewczego. Kolejna sprawa to prosta obsługa – poradzi sobie z nią każdy i nie trzeba posiadać na ten temat żadnej szczególnej wiedzy. Nowoczesne piece nadmuchowe są w pełni zautomatyzowane, jedyne działania, jakich będziemy musieli podejmować, dotyczą regularnego czyszczenia – raz do roku oraz wymiany filtra paliwa. Podsumowując, każda osoba obecna choć trochę w temacie pieców nadmuchowych, która miała styczność z ich stosowaniem, może z marszu wymienić szereg zalet, jakimi odznaczają się te urządzenia.

Dlatego jest to wartościowe rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w każdym magazynie, hali produkcyjnej oraz w wielu innych miejscach. Dostępne w atrakcyjnej cenie piece nadmuchowe to naprawdę dobry wybór – zyskujemy wysoką jakość, wydajność, funkcjonalność.

Zapotrzebowanie na firmy świadczące usługi minikoparkami<< >>Przeprowadzanie prac kontrolno-pomiarowych

O Autorze : Sandra Kaczorowska