Zalety ocieplenia pianką PUR

Budownictwo jest dziedziną gospodarki która stale się rozwija. Sprowadzane są nowe materiały, nowe metody budowania, nowe warianty starych produktów. Zamiast okien z drewna są okna plastikowe, zamiast papy na dachach są nowoczesne dachówki, a zamiast szamba są przydomowe oczyszczalnie.

Nowoczesne i trwałe ocieplenie

ocieplenie pianką pur Również wiele zmieniło się w kwestii izolacji. Dawniej do wyboru był jedynie styropian lub wełna. Styropian jest lekki i tani

, ale ślady po jego klejeniu przebijają przez tynk, z czasem też traci swoje właściwości izolacyjne. Stosuje się go tylko na płaskich powierzchniach, np. ścianach. Wełna za to pyli i jest bardzo ostra, zatem jej montaż jest trudny, ale za to można ją stosować na poddaszach. Jednak żaden z tych materiałów nie może się równać z pianką poliuretanową. Ocieplenie pianką PUR w Rzeszowie to nowoczesna, trwała i uniwersalna opcja. Ocieplać w ten sposób można niemal wszystko. Fundamenty i dachy, domy i magazyny, a nawet zbiorniki z wodą czy olejem. Pianka jest natryskiwana na dany obszar, dokładnie wypełnia wszystkie szczeliny i zagłębienia.

ocieplenie pianką pur Nadaje się do stosowania przy rurach

cialis uk

, poddaszach, czy ścianach ze skosami. Doskonale trzyma się powierzchni poziomych i pionowych. Druga zaleta pianki to paro przepuszczalność. W przeciwieństwie do wełny, pianka PUR nie nasiąka wodą, nie ma też obaw o pojawienie się grzybów i pleśni. Z drugiej strony pianka jest też odporna na działanie ognia. Jest to materiał samo gasnący. Trzecia kwestia to akustyka pomieszczeń. Pianka poliuretanowa nie tylko izoluje pod względem ciepła, ale także wycisza budynek. To ważne szczególnie tam, gdzie budynek znajduje się przy ruchliwej ulicy lub przy magazynach i fabrykach, w których głośno pracują różne maszyny. Czwarta, bardzo ważna zaleta pianki PUR to szybkość i łatwość jej nakładania. Do jej montażu nie potrzeba żadnych klejów, czy folii. Pianka jest natryskiwana bezpośrednio na izolowane miejsce, tam się rozprężą i twardnieje. Jej nadmiar można potem ściągnąć. W ten sposób nawet duży obszar budynku można zaizolować w ciągu jednego dnia. Nie trzeba się też martwić o składowanie materiałów montażowych i ich przenoszenie po schodach np. na poddasze. Podsumowując, ocieplenie pianką PUR ma wiele zalet.

Pozwala na izolację cieplną i akustyczną każdej powierzchni i każdego budynku. Zapewnia wysoką szczelność, dobre parametry, jest odporna na wodę i ogień, a w dodatku szybko się ją nakłada. Jedynym problemem może być wysoka cena oraz fakt, iż nie kazda firma budowlana zajmuje się tego typu usługami.

Dla kogo jest praca na wysokości?<< >>Czy montaż separatora tłuszczu jest obowiązkowy?

O Autorze : Anna Jabłońska