Zalety markiz okiennych i tarasowych

Choć nie wyobrażamy sobie życia bez słońca, czasami nadmierne nasłonecznienie może nas denerwować. Zwłaszcza kiedy chcemy oddawać się relaksowi na świeżym powietrzu, a promienie słoneczne sprawiają, że pot po prostu spływa z nas całym strumieniem. Jeśli nasz taras jest całkowicie wystawiony na słońce, wówczas nie znajdziemy nigdzie upragnionego cienia.

Markizy od producenta

markizyRozwiązaniem jest zakup markizy w Warszawie. Obecnie w ofertach producentów znajdziemy ich szeroki wybór – można zakupić zarówno markizę na taras, jak i taką na balkon czy do okien pionowych lub dachowych. Zapewniają one optymalną ochronę przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, a jednocześnie nie dopuszczają do nagrzewania pomieszczenia. Jeśli wybierzemy markizę do okien, możemy być pewni, że będzie ona skuteczniejsza niż rolety wewnętrzne. Według specjalistów mowa jest nawet o ośmiokrotnie większej efektywności. Jak to możliwe? Zwyczajnie, markiza już na zewnątrz, przed oknem pochłania promienie słoneczne oraz odprowadza ciepło. Dzięki temu podczas gorącego lata możemy liczyć na temperaturę w pomieszczeniu niższą nawet o 10 stopni niż w przypadku stosowania rolet wewnętrznych!

markizyRównocześnie taka markiza może pełnić funkcję moskitiery – owady mają utrudniony dostęp do wnętrza, ale my zaś nie tracimy ani trochę widoczności tego, co dzieje się na zewnątrz. Markiza okienna pozwala na zapewnienie nam optymalnej prywatności, nic więc dziwnego, że jest tak często wybierana. Wskazuje się też na jej właściwości ochrony zdrowia – dzięki temu, że absorbuje ona promienie UV, nie wchłania ich nasza skóra. Ponadto materiał markizy jest idealnie zabezpieczony przed słońcem i nie blaknie nawet wówczas, gdy nastawiony jest na jego nieustanne, długotrwałe działanie. Równocześnie promienie słoneczne nie będą docierać do naszych mebli czy innych przedmiotów ustawionych w pobliżu okien, dzięki temu i one nie zaczną blaknąć ani odbarwiać się. Jak widać, markizy mają naprawdę wiele zalet. I nie ma żadnych obaw, że czynniki atmosferyczne w postaci wiatru czy opadów, będą wpływać na nie negatywnie. Markizy wykonuje się bowiem z naprawdę wytrzymałej, syntetycznej tkaniny, dlatego są naprawdę odporne na uszkodzenia mechaniczne. I nie musimy przejmować się montażem, gdyż jest on naprawdę prosty i każdy sobie z nim poradzi.

Pamiętajmy jednak, że przy zakupie musimy zdecydować się na rodzaj sterowania, gdyż w ofertach dostępne są zarówno markizy na mechanizm korbowy, jak i takie wyposażone w sterowanie elektryczne. Automatyka markizy to naprawdę wygodne rozwiązanie.

Innowacje stosowane w oknach drewnianych<< >>Kanapa rozkładana do pokoju dziennego

O Autorze : Anna Jabłońska