Jak zadbać o swoją dietę czyli jonizatory wody

Zdrowie jest najważniejsze, ponieważ mamy je tylko jedno. Często jednak przy wykonywaniu codziennych czynności czy spożywaniu jedzenia, nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo źle wpływamy na funkcjonowanie naszego organizmu, dodatkowo zwiększając jego podatność na ewentualne zachorowania.

Jonizatory wody podłączone do bieżącej wody w kranie

jonizatory wodyGdybyśmy starali się dbać o każdy najdrobniejszy element naszej diety, zapewne trudno byłoby odnaleźć czas wolny do odpoczynku, jednak warto czasem zwracać uwagę na to, co jemy, a także co pijemy. W tym drugim przypadku trzeba zauważyć, że woda butelkowana czy taka pozyskiwana prosto z kranu, nie zawsze jest odpowiednia dla naszego organizmu. Oczywiście może ona być przefiltrowana, zmiękczana czy dodatkowo mineralizująca, jednak stosunkowe znaczenie dla naszego organizmu ma współczynnik kwasowo-zasadowy. Woda alkaliczna posiada go zazwyczaj znacznie więcej, gdzie minimalnie powinien być on powyżej 7,5. Standardowo woda zwyczajna posiada go na poziomie 7, przez co kwasowe aspekty wpływają nieco na osłabianie naszego organizmu. Niektóre jednak oferowane marki butelkowe, mogą zawierać go nawet poniżej tego poziomu, gdzie można zauważyć takie wartości jak 5,7 czy 6,2 pH. Pijąc taką wodę codziennie, nawet w odpowiednio dużej ilości, która polecana jest przez specjalistów, narażamy się wyłącznie na problematyczne konsekwencje.

jonizator wodyObecnie najlepszym współczynnikiem kwasowo-zasadowym, który jest oferowany przez producentów na rynku polskim, wynosi nawet 9,2 pH. Przed wybraniem więc odpowiedniej marki wody butelkowanej, możemy zapoznać się z wieloma internetowymi źródłami, które umożliwią nam zapoznanie się z poszczególnymi produktami i ich współczynnikami. Jeśli sami postawimy na produkowanie takiej wody, dobrym rozwiązaniem mogą się okazać jonizatory wody, które nie tylko zadbają o rozdzielenie wody na grupę kwasową i zasadową, ale także dodatkowo zmniejszą jej wartości REDOX, które ma swoje pozytywne aspekty. Uzyskane pH wody, w zależności od zaawansowania naszego urządzenia, może nawet znajdować się w granicach 11, co znacznie przewyższa oferowane produkty na rynku. Jonizator wody może być zarówno osobnym narzędziem, które będzie niezależne od struktury domu, ale także może zostać bezpośrednio podłączony do kranu lub zaworu wodnego.

Woda alkaliczna w indywidualnym urządzeniu jest uzyskiwana jest zazwyczaj w ciągu kilku lub kilkunastu minut, w zależności od pojemności zbiornika, gdzie wyróżnia się nawet specjalne jonizatory mobilne, przypominające swoją konstrukcją termos. Stały jonizator wody, podłączony do bieżącej wody, możemy o wiele bardziej dostosowywać do własnych potrzeb, chociażby dzięki kilkustopniowej skali jonizacji.

Więcej o jonizatorach na stronie http://jonizatory-wody.com.pl

Panele ścienne 3D nowatorskim rozwiązaniem dla domu<< >>Korzyści z wykorzystania sprawdzonej rekuperacji w domu

O Autorze : Anna Jabłońska