Jakie wybrać meble do pokoju dziecięcego?

Urządzanie pokoju dziecięcego jest niezwykle ważne zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Wybieranie aranżacji ścian, podłóg oraz wybór mebli jest bardzo ekscytującym przedsięwzięciem, któremu towarzyszy wiele emocji.

Meble dziecięce- jakie muszą być?

meble dziecięceWarto jednak podejść do tego racjonalnie i z rozwagą wybrać meble dziecięce. Przede wszystkim dzieci zawsze mają ulubionych bohaterów bajek, komiksów i tym podobnych. Najczęściej chcą, by to właśnie takie motywy znajdowały się w ich pokoju. Wtedy najlepiej zdecydować się na dodatki nawiązujące do bajek, a nie atrakcyjne meble dziecięce nowy sącz opatrzone tymi motywami. Meble powinny być dosyć neutralne, by stanowić dodatek dla baśniowych ozdób. Dzieci bardzo często zmieniają upodobania, jeśli chodzi o ulubionych bohaterów. By nie trzeba było przeprowadzać generalnego remontu, gdy pociecha stwierdzi, że ma już inną ulubioną postać, a dotychczasowa jest nie do przyjęcia baza pokoju powinna być dostosowana do różnych aranżacji. Doskonale sprawdzą się na przykład meble z jasnego drewna lub białe połączone z pastelowymi odcieniami. Do takiej podstawy pasuje bardzo wiele motywów, które można często zmieniać. Nie warto też decydować się na zbyt drogie meble dziecięce właśnie ze względu na to, że dzieci z nich wyrastają. Dodatkowo często zdarza się, że na pewnym etapie rozwoju dziewczynki i chłopcy bardzo wiele przedmiotów malują i obklejają plasteliną, co źle odbija się na wyglądzie i stanie mebli. meble dziecięceMimo wszystko tańszych będzie nam z pewnością mniej szkoda, a w niedrogi sposób będzie można nadać im nowy charakter aplikując naklejki na fronty. Obecnie produkcja mebli odbywa się na szeroką skale, a wymyślne meble dziecięce potrafią kosztować prawie tyle co średniej klasy meble do salonu czy też kuchnie na wymiar. Ciekawym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym jest antresola. Najczęściej jest to łóżko umieszczone na innych szafkach lub ponad biurkiem z dołączoną drabinką. Takie aranżacje bardzo się sprawdzają, ponieważ właściwie każde dziecko marzy o łóżku piętrowym, a to jest jest ciekawa alternatywa. Popularne są też łóżka w formie domków na drzewie, zamków księżniczek i innych. To jednak wiąże się ze wspomnianym ryzykiem, że dziecku w końcu znudzi się taka ozdoba, a dodatkowo kosztują więcej niż przeciętne meble dziecięce. Duży wybór zestawów dla dzieci oferują producenci z Nowego Sącza.

Dzięki różnym półkom cenowym i szerokiemu wyborowi każdy znajdzie zestaw, który będzie mu odpowiadał i przypadnie do gustu pociechom. Warto też zainspirować się przykładowymi aranżacjami, które pokazują jak szybko zmienić zwykły pokój w baśniową krainę.

Najlepsze rozwiązanie na ogrzewanie łazienki<< >>Rodzaje dachów

O Autorze : Martyna Mazur