Wybór lampek stołowych

Chociaż większości z nas wydaje się, że największe znaczenie dla atrakcyjnej aranżacji wnętrza ma dobór odpowiednich mebli do koloru ścian i podłogi, nie powinniśmy przy tym zapominać o elementach dekoracyjnych, które są istotne dla całości kompozycji. Do szczególnych elementów dekoracyjnych, które równocześnie są przedmiotami użytkowymi, należą lampy.

Elegancka i praktyczna lampka stołowa

proste lampy stołowe spotline Oświetlenie jest naprawdę ważne, ponieważ to od niego często zależy, jak będzie prezentowało się pomieszczenie jako całość. Poza tym za pomocą oświetlenia można wywołać określony klimat we wnętrzu. I tak, na przykład, pomieszczenie jasne, mocno rozświetlone, często poprawia nam samopoczucie i sprawia, że zyskujemy nową dawkę energii niezbędnej do działania, natomiast pomieszczenie ponure – jest niczym dementor i wysysa z nas tę energię. Z kolei lekkie, przyciemnione oświetlenie punktowe jest najbardziej pomocne przy tworzeniu atmosfery romantycznej, sprzyjającej intymnym pogawędkom. Oczywiście podstawową rolę odgrywa zawsze oświetlenie sufitowe, ale oprócz niego możemy zdecydować się też na inne lampy. Przykładowo, dobrym wyborem mogą być proste lampy stołowe Spotline, ponieważ właśnie dzięki swojej prostocie doskonale pasują do każdego pomieszczenia, niezależnie od zastosowanego w nim stylu aranżacji. Jeśli podoba nam się styl nowoczesny, możemy wybrać lampę stołową Spotline z prostym, szklanym lekko przydymianym kloszem.

proste lampy stołowe spotlineTaki klosz dostępny jest też w wersji do lampy podłogowej, dlatego – jeśli i w taką się zaopatrzymy, możemy dzięki temu stworzyć spójny system oświetleniowy, który będzie pełnił rolę dekoracji w danym pomieszczeniu. W pomieszczeniach nowoczesnych oraz w stylu loftowym dobrze sprawdzą się także lampy stołowe z abażurem siatkowym, wykonanym z metalu malowanego na czarno. Takie lampy prezentują się niezwykle oryginalnie, dlatego na pewno zwrócą uwagę każdego wchodzącego, a przy tym zapewnią nam jasne światło. Oczywiście propozycji producenta Spotline jest o wiele więcej, my wymieniliśmy tutaj jedynie dwie z nich. Lampy stołowe są przede wszystkim dekoracją, ale niezbędną na przykład wówczas, gdy uwielbiamy czytać książki. Wtedy, aby nie męczyć wzroku, takie dodatkowe światło w postaci lampki stołowej jest naprawdę wskazane.

Wybór abażuru powinien mieć jednak znaczenie drugorzędne, ponieważ najważniejsza jest barwa światła – to jednak zależy od żarówki. Do czytania najlepiej sprawdzi się światło jasne, zimne, jak i do pracy biurowej czy przy komputerze, natomiast do relaksu o wiele lepiej wybrać światło ciepłe.

Wysokiej jakości meble od polskiego producenta<< >>Ekologiczny kocioł 5 klasy

O Autorze : Piątek Rafał