Wnętrza i meble hotelowe – czyszczenie

Utrzymanie czystości w hotelach jest bardzo ważne. W końcu żaden z gości nie będzie chciał pozostać w miejscu, które jest brudne i obskurne. Jednak kto z nas lubi sprzątać? Raczej nikt. Dodatkowo, utrzymanie czystości w tak wielkim obiekcie to spore wyzwanie.

Meble hotelowe są łatwe w czyszczeniu

meble hoteloweZawsze są zatrudniane profesjonalne ekipy sprzątające, pomagające w tym procesie. Potrzeba do tego wielu osób, bo goście nie zawsze wychodzą na długo, żebyśmy mieli czas posprzątać, a jeśli cały czas przebywają w pokoju to też nie możemy ich zbyt długo przeszkadzać. Potrzeba zatem wielu ludzi, którzy szybko i sprawnie potrafią wszystko załatwić. Meble hotelowe nie zawsze dobrze się czyści. Wymiana pościeli i ręczników to akurat nie problem, ale czasem niektórzy goście zostawiają prawdziwy bałagan w pokoju, jakby przeszło tamtędy tornado. Meble do hoteli są poprzestawiane, poduszki walają się po podłodze, a zlew się zatkał. Trzeba to szybko posprzątać zanim pojawią się w pokoju kolejni goście. Najgorsze jest jednak sprzątanie łazienki. Tam zawsze bywa najbrudniej, a szorowanie toalety, umywalki czy kabiny prysznicowej lub wanny jest najmniej ulubioną czynnością sprzątania, zaraz obok mycia okien. Jednak całe wyposażenie wnętrz hotelowych musi lśnić czystością. Im szybciej zabierzemy się do roboty tym lepiej, ponieważ tym szybciej będziemy mogli przyjmować kolejne osoby.

Pamiętajmy, że utrzymanie wnętrza w czystości jest absolutną podstawą w każdym hotelu, hostelu, zajeździe, pensjonacie, czy dworku i nie wolno nam jej pod żadnym pozorem zaniedbywać w trosce o komfort przyjezdnych gości hotelowych.

Metody na stworzenie ciekawego wnętrza - kominki<< >>Lampy włoskie do gotyckiego zamku

O Autorze : Martyna Mazur