Wkład kominowy kwasoodporny i żaroodporny – różnice

Zima jest trudnym czasem dla wszystkich. Zwierzęta zapadają w sen, aby obudzić się dopiero na wiosnę. Ludzie także zdecydowanie mniej opuszczają swoje domy. Ciepło, jakie się w nich znajduje powoduje brak chęci wystawienia choćby nosa na lód znajdujący się na zewnątrz.

Wkład kominowy kwasoodporny  i piece olejowe

Wkład kominowy kwasoodpornyJednak aby mieć ciepło w domu potrzebne jest urządzenie, które będzie zapewniało utrzymanie odpowiedniej temperatury a także nagrzewanie pomieszczenia. W różnych domach znajdują się różne piece. W starych kamienicach w większości można zauważyć stare kaflowe piece. Ogrzewa się w nich węglem a także drewnem. Czasami zdarzają się także ogrzewania gazowe. Wówczas w mieszkaniu montowany jest specjalny piec, dzięki któremu mieszkańcy mogą cieszyć się nie tylko ciepłym mieszkaniem, ale także podgrzać wodę. W nowoczesnym budownictwie najczęściej spotkać można ogrzewanie pochodzące z miejskiej sieci. Natomiast w domkach jednorodzinnych zakupuje się specjalne piece wolnostojące, kozy, na pellet czy ekogroszek. Wszystkie te metody ogrzewania łączy jedna bardzo ważna kwestia – odprowadzenia toksycznych związków. Zima jest okresem, w którym w mediach można coraz częściej usłyszeć o zatruciach tlenkiem węgla czy gazem. Niemożna lekceważyć tak poważnych zagrożeń. Warto jest zakupić detektor gazu i dwutlenku. Koszt nie jest wysoki, a bezpieczeństwo okazuje się bezcenne. Podobnie jest w przypadku, gdy chodzi o rury kominowe.

Wkład kominowy kwasoodpornyMają one bardzo poważne funkcje jeśli chodzi o samo odprowadzenie dymu. Jednak do swojego typu ogrzewania należy dobrać odpowiedni wkład kominowy. Mimo tego, że wiele osób uważa ich pomiędzy żaroodpornym a kwasoodpornym nie ma wielkich różnic. Jest to dość poważny błąd, który sprawia, że można źle dobrać typ a to bezpośrednio wpływa na nasze bezpieczeństwo. Polecany wkład kominowy kwasoodporny jest przeznaczony do paliwa niskotemperaturowego i mokrego. Doskonale przewodzi spaliny powstałe w wyniku użytkowania. Nadaje się on do pieców, gdzie pali się olejem a także gazem. Z kolei wkład kominowy żaroodporny będzie idealnie nadawał się do przewodzenia spalin wysokotemperaturowych. Stosuje się je w przypadku palenia paliwem stałym a także znajdują swoje miejsce w kominkach opalanych drewnem. Warto jest więc wybrać odpowiedni sposób na to, aby odprowadzać spaliny powstałe w wyniku ogrzewania naszego mieszkania.

Poleca się także wybrać się po nasady kominowe, które pozwalają zdecydowanie lepiej działać systemowi kominowemu, ale także mają spore walory estetyczne. W sklepach bowiem można wybrać zarówno te proste jak i o najróżniejszych kształtach.

Cięcie laserem – nowoczesna i popularna metoda<< >>O czym pamiętać urządzając restaurację czyli meble z palet

O Autorze : Anna Jabłońska