Czy warto wykonywać dokładny natrysk pianki poliuretanowej?

Odpowiednia izolacja termiczna jest w każdym obiekcie, nawet nie mieszkalnym. Dlatego, już na etapie projektowania powinno dobrać się jej rodzaj, jak i grubość. Pomocne w tym na pewno będą obliczenia cieplne.

Natrysk pianki poliuretanowej przez fachowców

natrysk pianki poliuretanowejNa ich podstawie można dobrać optymalne grubości materiałów przegród budowlanych, zachowując przy tym jak najmniejsze straty ciepła czy także je eliminując. Ostatnio rewolucyjnym materiałem stała się pianka poliuretanowa. Stosuje się ja przede wszystkim do izolacji termicznej poddaszy, jednak nie tylko. Izolacja poddasza pianką ma wiele zalet, jednak główną zaleta, dlaczego wielu ludzi się na nią decyduje to eliminacja mostków termicznych. Poprzez sposób nakładania, czyli metodę natryskową izolacja pianką dociera w nawet najmniej dostępne miejsca. Przez co zostaje zachowania ciągłość izolacji termicznej, a tym samy nie powstają w jej warstwie przerwy i łączenia. A to właśnie one przyczyniały się zawsze do powstawania mostków termicznych, przez które były straty ciepła. Dokładny natrysk pianki poliuretanowej najczęściej odbywa się z pomocą fachowców, gdyż potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt.

natrysk pianki poliuretanowejNatrysk pianki jednakże odbywa się bardzo sprawnie. Jest to kolejna zaleta izolacji poddasza pianką. Taki rodzaj izolacji nakłada się bardzo szybko. W przeciwieństwie, jak w przypadku wełny mineralnej, nie są potrzebne żadne uchwyty mocujące, czy inny sprzęt. Pianka poliuretanowa jest materiałem, który ma dobrą przyczepność do rożnych materiałów. Właśnie to sprawia, że natrysk pianki jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które w szybko sposób chcą zaizolować swoje poddasze. Ocieplenie poddasza pianką także ma świetne właściwości cieplne. To znaczy, że potrzebna jest mniejsza warstwa izolacji termicznej z pianki, a niżeli z wełny mineralnej. Ocieplenie poddasza pianką to także doskonałe rozwiązanie dla osób z alergiami. Materiał ten nie powoduje uczuleń u alergików, a powietrzu nie unoszą się drobinki właśnie tego materiału izolacyjnego. Pianka poliuretanowa jest lekkim materiałem, dlatego to kolejna zaletą, aby zastosować ja jako izolacja poddasza. Dzięki czemu dodatkowo nie obciąża się konstrukcji dachu. Dlatego sprawdza się ona również w przypadku domków letniskowych, gdzie wiadomo, że konstrukcja takiego budynku jest lżejsza.

Izolacja pianką poliuretanową to świetne rozwiązanie, szczególnie jeśli chce się wybudować dom, który będzie energooszczędny lub pasywny. Świetne właściwości tego materiału pozwolą na uzyskanie cech, które spowodują, że na poddaszu nie będą powstawały straty ciepła.

Jak znaleźć idealne mieszkanie na wynajem?<< >>Taśmy led i inne atrakcyjne formy oświetlenia

O Autorze : Anna Jabłońska