Uzdatnianie wody i nowoczesne filtry odwróconej osmozy

Mimo, że miejskie wodociągi notorycznie zapewniają nas o dobrej jakości dostarczanej przez nich wody, to nie trzeba być ekspertem, by zorientować się, że w praktyce jest całkowicie inaczej.

Nowoczesne filtry odwróconej osmozy dla domków rodzinnych

Filtry odwróconej osmozyMożna to zauważyć chociażby zaglądając do czajnika, oglądając spoczywające na suszarce szklanki czy obserwując baterie łazienkowe. Już na pierwszy rzut oka widać, że woda w naszych domach jest bardzo twarda. Kamień osadza się na kabinie prysznicowej, sprzętach AGD i właściwie wszystkim, co ma kontakt z twardą wodą. Strach więc pomyśleć, co dzieje się w naszych organizmach i narządach wewnętrznych wskutek regularnego picia dużej ilości twardej wody.

Badacze i lekarze twierdzą, że przyczynia się to do powstawania kamieni nerkowych, alergii, chorób oczu czy marskości wątroby. Wtedy warto zdecydować się na zmiękczacze wody, co znacznie poprawi sytuację. Polega to na wymianie jonów magnezowych i wapniowych na jony sodu oraz usunięcie manganu. Są to tak naprawdę jedyne korzyści, ponieważ zmiękczanie wody nie powoduje niwelowania bakterii, związków chemicznych i zanieczyszczeń mechanicznych. Jest to rozwiązanie dla osób, których woda jest naprawdę twarda, co wręcz zagraża ludzkim organizmom. Warto się na nie zdecydować, gdy jesteśmy zmęczeni nieustannym czyszczeniem sanitariatów i innych elementów.

Oczywiście wszystkie osoby, które cierpią na choroby nerek i układu moczowego także powinny zdecydować się na zmiękczacze wody, co z pewnością złagodziłoby dolegliwości i nie przyczyniało się do pogorszenia stanu i powstawania kamieni nerkowych. Zdecydowanie skuteczniejsze są domowe stacje uzdatniania wody. Tutaj mamy zdecydowanie kompleksowe działanie opiewające na odżelazianie, odmanganianie wody, filtrację filtrem siatkowy zatrzymującym zanieczyszczenia mechaniczne, a także zmiękczanie wody i inne. To doskonałe rozwiązanie dla całej rodziny, a w szczególności dzieci.

Zanieczyszczona i twarda woda jest szczególnie szkodliwa dla nich, dlatego też dzieciom nigdy nie podajemy wody z kranu. Stacja uzdatniania wody przyda się też, gdy mamy studnię głębinową i szukamy najlepszego urządzenia do poprawy jej jakości i usunięcia tego, co szkodliwe. To rozwiązanie sprawdzi się głównie w domkach jednorodzinnych podobnie jak nowoczesne filtry odwróconej osmozy. Wiele metod powodujących uzdatnianie wody wymaga wiele miejsca i odpowiednich warunków instalacji.

Kiedy nie mamy możliwości zainstalowania ich możemy zdecydować się na podszafkowe lub dzbankowe filtry do wody pitnej. Ich działanie jest ograniczonej, jednak także korzystne dla naszych domów i organizmów.

Jak zmodernizować ogród - tani wywóz śmieci<< >>Jak dbać o swój ogród?

O Autorze : Ida Mazurek