Uratowały nas ogrodzenia gabionowe

Zawsze z mężem marzyliśmy o tym aby przeprowadzić się do domku jednorodzinnego, jednak niestety nie było nas na to stać. Myśleliśmy, że nigdy nie spełnią się nasze marzenia, aż do czasu, gdy natrafiła się niezwykła okazja, jednak jak to bywa z okazjami zawsze gdzieś jest haczyk.

Ogrodzenia gabionowe są solidne

ogrodzenia gabionoweOd czasu do czasu rozglądaliśmy się w internecie za ogłoszeniami o sprzedaży domu. Pewnego dnia pojawiłam się interesująca oferta, jednak minusem było to, że dom był położony zaraz przy klifie w związku z czym istniało pewne niebezpieczeństwo. W prawdzie był on zabezpieczony siatką, jednak mimo wszystko czasem po prostu dzieją się sytuacje których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Po dłuższych debatach postanowiliśmy jednak skusić się i zakupić dom pod klifem. Trzeba było postarać się zatem o jakieś solidne zabezpieczenie. Zdecydowaliśmy się na gabiony zamiast tradycyjnych płotów. Ogrodzenia gabionowe są bowiem równie solidne co betonowe, a znacznie bardziej estetyczne. Dodatkowym atutem jest to, że można gabiony tanio wykonać zamawiając od producenta same kosze, a kamieni w pobliżu nie brakowało. Jak się później okazało, było to bardzo dobre rozwiązanie. W pierwsze lato po naszej przeprowadzce w nocy była okropna burza. Nie dość, że myślałam, że nas zaleje to jeszcze ten nieszczęsny klif w pobliżu.

Miałam złe przeczucia, które mnie nie zawiodły. Silny wiatr zerwał siatkę i obsunął on się na dół, na szczęście zatrzymało go nasze solidne ogrodzenie. Dzięki temu ocaliliśmy nie tylko nasz dom, ale i własne życie.

Nowoczesne urządzenia czyli toczenie CNC Śląsk<< >>Materiały budowlane najlepszego gatunku

O Autorze : Anna Jabłońska