Szybkie mycie elewacji i chodników

Wraz z upływem lat naturalne jest, że materiały się brudzą, zmieniają kolor, czasem zostają przebarwione lub oblane czymś,co głęboko wniknie w ich strukturę. Większości rzeczy, na szczęście, wystarcza wyjątkowo dokładne czyszczenie, aby odzyskały dawny blask.

Mycie hydrodynamiczne, bo to o nim mowa, znajduje szerokie zastosowanie. Pozwala na przykład na wypłukiwanie soli i środków chemicznych, mycie różnych urządzeń i części, piaskowanie na mokro, usuwanie zniszczonego betonu i osadów, udrażnianie rur i rurociągów. Odpowiednio wysokie ciśnienie pozawala nawet na cięcie betonu.

Jest to również znakomita metoda do mycia chodników, dachów i elewacji. Pozwala na ich błyskawiczne odświeżenie, może również stanowić podstawę do drobnych prac naprawczych, ponieważ odsłania uszkodzone miejsca oraz wymywa brud i osady. Na czystej powierzchni łatwiej np. położyć nową warstwę farby czy impregnatu.

Do każdego rodzaju prac, w zależności od materiału, który jest myty, a także typu i grubości osadu, dobierane jest właściwe ciśnienie. Dzięki temu zanieczyszczenia zostają skutecznie i dokładnie usunięte, a sam czyszczony przedmiot czy powierzchnia nie ulegnie uszkodzeniu.

czyszczenie betonuefekt czyszczenia hydrodynamicznego – źródło grafik

Jakiego czyszczenia i konserwacji wymagają podłogi z kamienia?<< >>Urządzanie wynajmowanego mieszkania

O Autorze : Maja Nowak