Szklane elementy konstrukcyjne w naszym domu – balustrady ze szkła

Kiedy zabieramy się za wykańczanie naszego domu, z całą pewnością zależy nam nie tylko na estetyce, ale i również na praktyczności. Stąd właśnie urozmaicone pomysły producentów na pojawienie się co raz większej ilości szklanych elementów konstrukcyjnych.

Balustrady szklane przy schodach

balustrady szklaneMożna wybierać spośród ścianek szklanych, drzwi i balustrad. Z całą pewnością to właśnie szklane balustrady są ciekawe zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym. Dlaczego jednak warto montować balustrady szklane w naszych domach? Należałoby zacząć od tego, że w różnych miejscach mogą być one montowane. Pierwsze co przychodzi nam na myśl to jako część schodów wewnętrznych. Jednak nie powinno się zapominać również o tym, że balustrady szklane to też tarasy, balkony czy schody zewnętrzne. Oczywiście wiemy, że balustrady zamontowane wewnątrz na pewno nie będą wymagały aż tak częstej pielęgnacji co te, które znajdą się na zewnątrz. Jeśli zdecydujemy się na balustrady szklane na zewnątrz na pewno zauważalny będzie fakt, że okażą się trwalsze niż te drewniane. Co będzie jednak największą ich zaletą w tej sytuacji? Oczywiście szklane balustrady nie będą podatne na warunki atmosferyczne. Na pewno jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, że balustrady wykonane z drewna są na nie bardziej podatne. Zwłaszcza jeśli elementy nie są odpowiednio zabezpieczone.

balustrady szklaneCzy poza większą trwałością, balustrady ze szkła będą niosły za swoim montażem jakieś jeszcze korzyści. Na pewno nie można zapominać o tym, że będzie to niezwykle ciekawy element pod względem planowania przestrzeni. Nie da się ukryć, że szklane elementy pozwalają na dodanie niekiedy kilku metrów kwadratowych pomieszczeniu. Kiedy umieścimy balustrady szklane przy schodach wewnętrznych na pewno hol czy korytarz zyska przestrzenności. Ten sam efekt uda się osiągnąć na tarasach. Oprócz większej trwałości, jak już było omawiane, można zyskać jeszcze kilka metrów dodatkowych tarasu. Jeśli zależy nam również na utrzymaniu otoczenia domu w nowoczesnych i dość minimalistycznych stylu, na pewno nie znajdziemy nic lepszego niż balustrady wykonane ze szkła. Taras z balustradą szklaną będzie również dawał wrażenie otwartego, dlatego będziemy bliżej naszego ogrodu i zieleni. Szklane elementy różnego rodzaju z całą pewnością są w stanie nadać naszym wnętrzom ciekawego i nowego wyrazu.

Nie można zapominać o tym, że balustrady ze szkła to również gwarancja większej trwałości i mniej prac pielęgnacyjnych. Może się okazać, że to właśnie te dwie kwestie wpłyną na naszą ostateczną decyzję.

Oprawy przeciwwybuchowe a ochrona przed pyłem i wilgocią<< >>Jakie wybrać drzwi wejściowe?

O Autorze : Anna Jabłońska