Suwnice do przenoszenia najcięższych ładunków

Zwiększenie wydajności jest kwestią, która zaprząta głowę niejednemu przedsiębiorcy – większa płynność wykonywania zleceń przekłada się bowiem na zwiększenie zysków, które mogą być przekazane za rozwój zakładu pozwalający na jeszcze lepszą efektywność. Podejmowanie decyzji o inwestycjach jest więc nieodłączną częścią życia przedsiębiorców chcących skutecznie rozwijać swój biznes.

Mocne i trwałe suwnice

suwnice dwudźwigaroweDla tych, którzy pracują z wielkogabarytowymi ładunkami podstawą właściwego funkcjonowania zakładu są suwnice. Najbardziej rozpowszechnionym i uniwersalnym ich rodzajem są suwnice pomostowe. Wykorzystuje się je w wielu zakładach przemysłowych, doskonale odnajdując się w różnych branżach i rozwiązując zagadnienie przenoszenia wielotonowych materiałów, a także manipulowania nimi w licznych procesach technologicznych. W zależności od stosowanego rodzaju maszyny uzyskują one różne udźwigi, prędkości jazdy oraz podnoszenia, z kolei odpowiednie dostosowanie parametrów pozwala na objęcie działaniem urządzenia maksymalnie największej powierzchni hali produkcyjnej lub magazynowej. W zależności od naszych potrzeb wyróżniamy suwnice dwudźwigarowe (przeznaczone do przenoszenia cięższych ładunków) oraz jednodźwigarowe (przenoszące lżejsze materiały).

suwnice dwudźwigaroweProducenci maszyn wykonują zlecenia na zamówienie od podstaw, maksymalnie dostosowując je do potrzeb przedsiębiorcy, traktując każde zadanie w pełni indywidualnie, zaczynając od rozpoznania wymagań procesu technologicznego, następnie przygotowując projekt, a kończąc na produkcji, dostawie i montażu i uruchomieniu całego systemu. Suwnice pomostowe są objęte postanowieniem Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE, każda wyprodukowana maszyna powinna spełniać jej wymagania, co rozpoznamy po właściwym oznakowaniu (CE) oraz dołączeniem Deklaracji Zgodności. Do głównych elementów suwnic należy przede wszystkim mechanizm umożliwiający podnoszenie i opuszczanie – w zależności od konstrukcji maszyny jest to wciągarka lub wciągnik. Pierwszy z nich przeznaczony jest do ładunków o większych gabarytach, drugi natomiast do cięższych (dochodzących do nawet kilkudziesięciu ton). Oprócz suwnic pomostowych mamy do wyboru wiele innych rodzajów tego typu urządzeń, między innymi podwieszane, wspornikowe, bramowe i półbramowe.

Przed dokonaniem tak ważnej inwestycji warto więc zorientować się, jakiej funkcjonalności oczekujemy. Suwnice mogą pracować zarówno we wnętrzach hal lub magazynów, jak i na otwartej przestrzeni. Są to potężne urządzenia, składające się z wielu części, które nieustannie muszą wykazywać się najwyższą wytrzymałością.

Grzejniki płytowe-tanie i skuteczne<< >>Szerokie zastosowanie opasek kablowych

O Autorze : Anna Jabłońska