Stylowe posadzki przemysłowe

Nie ulega wątpliwościom, że każdy szanujący się przedsiębiorca związany silnie z przemysłem, prędzej lub później stanie przed niezwykle trudnym wyborem odpowiedniej posadzki, która sprawdzi się w fabrykach bądź na liniach produkcyjnych.

Posadzki dla przemysłu

posadzki przemysłoweMusimy bowiem liczyć się z tym, że odpowiednio dobrana posadzka nie tylko pełni funkcję typowo użytkową, ale również zapewnia nam bezpieczeństwo. Z jakiego materiału produkuje się obecnie najbardziej rozpowszechnioną posadzkę przemysłową, która zachowa swoje właściwości przez długie lata? Na samym wstępie należy podkreślić, że posadzki przemysłowe muszą być wykonane ze znacznie twardszych komponentów, niż standardowe posadzki, które świetnie sprawdzają się w mieszkaniach. Z jakich tworzyw wykonuje się więc posadzki przemysłowe, które stosuje się z powodzeniem w dużych przedsiębiorstwach działających na terenie całego kraju? Nie ulega wątpliwościom, że wybór posadzek jest obecnie dość duży. Za dwa najbardziej rozpowszechnione materiały, które świetnie sprawdzają się w tej roli, uznaje się obecnie beton oraz naturalną żywicę przemysłową. Posadzki przemysłowe we Wrocławiu produkuje się dziś najczęściej właśnie z żywicy przemysłowej, która charakteryzuje się niesamowitą wytrzymałością oraz twardością. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że żywica przemysłowa sukcesywnie wypiera dziś standardowy beton, który jeszcze do niedawna uznawany był poniekąd za materiał bazowy, wykorzystywany do stawiania elewacji.

posadzki przemysłoweDlaczego żywica sprawdza się znacznie lepiej od betonu? Choć beton z pewnością również można uznać za niezwykle twarde i wytrzymałe tworzywo, to jednak posiada on również pewne wady. Posadzki betonowe mają tendencję do pękania, nieestetyczne wyrwy powstałe na skutek pęknięcia betonowej powierzchni nie tylko szpeci wówczas jej wygląd,ale również niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo pracowników, którzy są wówczas narażeni na niebezpieczne potknięcia czy upadki. Posadzki przemysłowe wykonane z żywicy nie mają tendencji do odkształceń czy pęknięć, ich powierzchnia pozostaje gładka i jednolita przez wiele lat. Na samym końcu warto również zaznaczyć, że zalicza się do posadzek cienkowarstwowych, co oznacza w praktyce, że już bardzo cienka warstwa żywicy świetnie zabezpiecza dane podłoże. Zużycie mniejszej ilości materiałów, które okazują się wystarczające, skutkuje m.in. tym, że posadzka ta jest znacznie tańsza od betonu, którego grubość świadczy poniekąd o jego wytrzymałości.

Co ciekawe posadzki żywiczne świetnie sprawdzają się nie tylko w przestrzeniach przemysłowych, ale również m.in. w garażach czy ekskluzywnych loftach, w których dominuje surowy minimalizm.

Nowoczesny system odzyskiwania ciepła<< >>Rodzaje listew wykończeniowych i ich zastosowanie

O Autorze : Anna Jabłońska