Style w aranżacji wnętrz

Budowanie struktury domu, która potrafi przeciągnąć się nawet do kilkunastu miesięcy, może być naprawdę męczącym zajęciem, gdzie nie będziemy mieli ani czasu, ani dodatkowej ochoty na zajmowanie się innymi sprawami.

Zaprojektuj wnętrze tak jak lubisz

projektowanie wnętrzNawet jeśli chodzi o tak ważne rzeczy jak aranżacja wnętrz. Warto w takim wypadku wiedzieć, że takim zadaniem może się dla nas zająć architekt wnętrz, chociażby ze Szczecina, który będzie w stanie nam doradzić odpowiednio jak powinniśmy wykorzystać wolną przestrzeń, a nawet sam się zajmie sporządzeniem projektu czy rozporządzeniem umeblowania. Wybranie takiego specjalisty może być naprawdę problematyczne, szczególnie, że w Szczecinie jest przynajmniej kilka biur zajmujących się podobną tematyką usługową. Decyzję należy podjąć ze względu na doświadczenie w wykonywanej branży, oraz na portfolio, które powinien posiadać ceniony architekt wnętrz. Dzięki temu będziemy mieli wgląd w jego prace, a przy tym będziemy bardziej mogli mu zaufać, powierzając tak ważny element jak projektowanie wnętrz w naszym domu. Wyróżnia się kilka stylów, które można zastosować w takim momencie i na pewno specjalista doradzi nam wybór najbardziej odpowiadającego strukturze domu.

Skandynawska aranżacja wnętrz cechuje się jasną kolorystyką z prostym zagospodarowaniem przestrzeni. Natrafimy więc tutaj zazwyczaj na biały, szary lub czarny kolor. W tym stylu cechuje się więź z naturą, wykorzystując przy tym meble wyprodukowane przy pomocy drewna.

Następny styl, który często pojawia się w szczecińskich domach, jest styl retro. Jest to bardzo barwne projektowanie wnętrz, gdzie dominują barwy pomarańczowe, niebieskie i zielone w połączeniu z bielą czy szarością. Takie pomieszczenia zazwyczaj uzupełniane są dodatkowym wyposażeniem wskazującym na minione kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Stary gramofon czy telefon stacjonarny z obrotową klawiaturą numeryczną będzie idealnie wkomponowywał się w przyjęty styl. Najczęściej jest on wybierany przez młode osoby, które planują zagospodarowanie swojego mieszkania po raz pierwszy.

Następnym motywem przewodnim dla zaprojektowania pokoju może być rustykalny wizerunek. Jest to wybór dla osób, które preferują klimaty wiejskie czy staromodne, gdzie dominują podniszczone stare meble, wykonane w prostych formach. Zazwyczaj kolorystyka odnosi się do brązu i beżu, który idealnie wkomponowuje się w drewniane umeblowanie.

Jest jeszcze wiele innych sposobów na stworzenie swojego własnego, unikalnego miejsca, jednak jeśli zdecydujemy się na pomoc specjalisty, to na pewno architekt wnętrz pomoże nam dopasować odpowiedni pod nasze własne gusta.

Polecamy stronę www.linkiewicz.com.pl

Sposób na unikalną aranżacje wnętrz - tynki Luxmal<< >>Sposoby na ekologiczny dom i ogród - studnie głębinowe

O Autorze : Ida Mazurek