Showroom laminam – dobru punkt sprzedażowy

Stworzenie dobrego punktu sprzedażowego nie jest łatwe. Klienci często są przyzwyczajeni do robienia zakupów w tych samych sklepów, więc żeby zmienić ich nawyki trzeba się bardzo postarać. Z pewnością nie bez znaczenia jest to gdzie sklep będzie się znajdował, co będzie oferował, jakie będzie miał ceny, jak również to jak się będzie reklamował.

Showroom laminam w dobrym miejscu

showroom laminamJako przykład do omówienia strategii można wybrać showroom laminam 24/7 w Warszawie. Warszawa to duże miasta, gdzie znajduje się spora grupa potencjalnych klientów, ale także jest większa konkurencja. Żeby odnieść sukces trzeba się odznaczyć na ich tle. Oferowanie laminamu, czyli inaczej spieków kwarcowych, samo w sobie jest unikatowe. Spieki są wykorzystywane w budownictwie bardzo szeroko. Laminam nadaje się do sypialni i kuchni, do wykonania mebli i elewacji na budynkach, na ściany i na podłogi, do pomieszczeń w których panuje chłód i wilgoć, jak również ciepłych i suchych. Spieki kwarcowe są łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Jednak mimo posiadaniu tylu zalet spieki kwarcowe nie są bardzo znane i konkurencja sprzedażowa jest mniejsza. Showroom laminam powinien być umiejscowiony w dobrym miejscu, żeby dojazd był dobry zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem (przydatny parking).

showroom laminamWarto jest ustalić tam godziny otwarcia, żeby każdy mógł zajrzeć do takiego sklepu. Lepiej jest go otworzyć i zamykać później, na przykład od dziesiątek do osiemnastej, niż od ósmej do szesnastej, kiedy większość osób jest w pracy. Dobrze jest otwierać sklep także w soboty, choćby na kilka godzin. Showroom laminam musi być odpowiednio dużą powierzchnią. Należy na niej zaprezentować jak wygląda blat wykonany z takiego laminamu, jak również mieć pokazowe pomieszczenia czy aranżacje z nim wykonane. W sklepach meblowych są one niezbędne. Wtedy klient od razu widzi jak takie spieki kwarcowe będą się prezentowały w jego kuchni, łazience czy na podłodze na korytarzu. Mogą dotknąć powierzchni spieków, zobaczyć z bliska kolory i faktury. Na pewno sprzedawca w showroomie powinien móc odpowiedzieć na wszystkie pytania klientów. Warto także przygotować foldery reklamowe w jakich można znaleźć wszystkie odcienie spieków kwarcowych, ich ceny i poczytać nieco na temat ich właściwości i zastosowania.

Klienci często od razu nie są zdecydowaniu na zakup i wolą go przemyśleć, sprawdzić w domu inne opcje, więc możliwość zabrania takiej ulotki reklamowej się sprawdzi. Najlepszy punkt sprzedażowy powinien zatem być dobrze umiejscowiony, mieć wykwalifikowanych sprzedawców, dobrą ofertę w niskiej cenie, jak również foldery reklamowe do zabrania.

O czym pamiętać urządzając restaurację czyli meble z palet<< >>Grille ogrodowe – rodzaje

O Autorze : Anna Jabłońska