Różnego rodzaju posadzki użytkowe

Zamontowanie różnych rodzai posadzek w domach, na rasach lub w miejscach o charakterze użytku publicznego, takich jak szkoła, biurowce jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ są one trwałe, jak i wytrzymałe. Posadzki żywiczne oraz posadzki epoksydowe są odporne na wodę oraz elastyczne.

Posadzki żywiczne i epoksydowe – charakterystyka

posadzki żywiczneIch elastyczna forma umożliwia nieskomplikowany montaż. Warstwa epoksydowa tworzy szczelną, jednolitą powłokę. Dlatego ich najczęstszym zastosowaniem jest pokrycie tarasów oraz schodów zewnętrznych. Posadzka wykonana z tego rodzaju tworzyw jest także antypoślizgowa, co zapewnia bezpieczeństwo podczas ciągłe użytku. Nawet w momencie, gdy jest wilgotna nie zachodzi niebezpieczeństwo poślizgnięcia się. Posadzka epoksydowa to materiał, który zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów, ze względu na wytrzymałość i niski stopień ścieralności. Posadzki przemysłowe stosowane w przemyśle, hurtowaniach oraz na halach produkcyjnych są jeszcze bardziej wytrzymałe, produkowane z najwyższej jakości materiałów, po to aby służyć mogły przed długie lata. Posadzki wykorzystywane w przemyśle oprócz odporności na zabrudzenia i ścieranie posiadają również powłokę antystatyczną, dzięki której osadzanie na nich kurzu jest zminimalizowane. Ich struktura zapobiega wsiąkaniu substancji, które mogłyby być szkodliwe dla otoczenia oraz zdrowia pracowników. Wszelkie posadzki występują w szerokiej gamie kolorów oraz typów nawierzchni użytkowych.

posadzki żywicznePomieszczenia przemysłowe przy zastosowaniu posadzek stają się estetyczne oraz schludne. Posadzki dekoracyjne wykorzystywane są zarówno w pomieszczeniach użytku domowego, jak i w szkołach, przychodniach lub budynkach biurowych, różnorodność wykończeń pozwala na dostosowanie ich wyglądu do typu powierzchni w jakiej będą zastosowane. Wykończenie w wysokim połysku jest eleganckie, pasować będzie do sal lekcyjnych lub kancelarii prawniczych. Pomimo delikatnego wyglądu są one nadal odporne na ścieranie, ich wytrzymałość porównywalna jest do posadzek przemysłowych. Beton szlifowany jest odpowiedni do pomieszczeń, w których przebywa na co dzień wiele osób. Jest odporny na powstawanie plam, jak i jest zabezpieczony przed pyleniem. Posadzki betonowe nadają się do stosowania równocześnie z ogrzewaniem podłogowym. Istnieją także posadzki i pokrycia imitujące kamień. Do jego wytworzenia wykorzystywane są twarde kruszywa oraz odporne cementy.

Posadzki tego typu są dekoracyjne, kamienny dywan uzyskany przy pomocy posadzek żywicznych jest również efektywny. Wybierając takie rozwiązanie posiadamy możliwość ułożenia posadzki w dowolnym wzorze. Dostępne są także zdobienia, jakie mogą urozmaicić monotonny wzór pokrycia powierzchni podłogowej.

Więcej informacji na stronie www.posadzki-dekoracyjne.pl

Projektowanie indywidualnych i niepowtarzalnych wnętrz<< >>Czym jest i jak działa klimatyzacja?

O Autorze : Bartek Domański