Różne metody na czyszczenie kanalizacji

Rurami kanalizacyjnymi w domu spływa nie tylko woda połączona z mydlinami, czy nieczystości płynne, ale także często tłuszcze, resztki jedzenia, czy różne chemikalia. Nawet najlepiej zrobiona instalacja z czasem się zapycha, ponieważ nagromadzone zanieczyszczenia osadzają się na ściankach rur i tworzą zator.

Czyszczenie kanalizacji – różne opcje

czyszczenie kanalizacji Warto jest zatem znać skuteczne metody czyszczenia kanalizacji, zarówno te domowe, jak i profesjonalne. Na pewno najczęściej stosowane w domach są żele i granulki do przetykania kanalizacji. Wlewa się je lub wsypuje do odpływu, zostawia na określony czas, a następnie zalewa gorącą wodą. W wersji ekologicznej można użyć mieszanki sody oczyszczonej i zalać ją octem, przez co soda się spieni. Takie czyszczenie usunie większość zabrudzeń, jednak nie te stałe, stare, twarde. Takie czyszczenie kanalizacji można wykonywać nawet co tydzień, co na pewno zminimalizuje ryzyko powstania trudnego do usunięcia zatoru. Do czyszczenia kanalizacji przy toalecie może służyć przepychaczka. Jest to rodzaj gumowej półkuli na drewnianym uchwycie. Przepychaczkę wkłada się do toalety i poprzez jej ,,zasysanie” odblokowuje się toaletę. Metoda jest skuteczna i prosta, choć tu także z poważnymi zatorami sobie nie poradzi. Co jednak zrobić, kiedy granulki udrażniające czy przepychaczki nie działają? Wtedy niezbędne jest fachowe czyszczenie kanalizacji we Wrocławiu.

czyszczenie kanalizacji Hydraulicy z doświadczeniem poradzą sobie z każdym zatorem, nie tylko w domu, ale także w kanalizacji deszczowej, czy przy szambie. Najpopularniejsze są dwie metody czyszczenia. Metoda ciśnieniowa opiera się na wodzie. Specjalne urządzenie typu wuko wtłacza w rury wodę pod wysokim ciśnieniem. W ten sposób drobne osady są rozpuszczane, rury czyszczone, większe zatory są rozbijane i usunięte. Jest to metoda polecana do czyszczenia rur poza budynkami. W samym budynku najczęściej stosowana jest metoda mechaniczna. Specjalne spirale wkładane są do rur i następnie okrężnymi ruchami przesuwane do przodu, aż natrafią na zator. Wtedy spiralą rozbija się zabrudzenia (nawet twarde np. osady tłuszczowe), które potem można spłukać wodą. W przypadku kanalizacji domowej stosowane są też kamery inspekcyjne, które pozwalają określić jak duży jest zator i na jakiej głębokości rur się znajduje. Różne metody czyszczenia kanalizacji są skuteczne.

Zarówno stosowanie płynów udrażniających, jak i pojazdów wuko czy spirali pozwala na usunięcie zatorów, a tym samym na przetkanie kanalizacji. Po czyszczeniu woda powinna spływać bez problemów. Warto jest dbać o kanalizację na co dzień, ale w razie potrzeby dobrze jest skorzystać z porad fachowca.

Rodzaje praktycznych akcesoriów łazienkowych retro<< >>Zastosowanie zbiornika gazowego

O Autorze : Anna Jabłońska