Rodzaje tapet ściennych

Osoby, które remontują swoje mieszkanie i mają zamiar zamiast farby, ściany ozdobić tapetami, to powinny wiedzieć, jakie są ich rodzaje. Wiedza taka znacznie ułatwi wybór danego materiału oraz wzoru. Tapety ścienne są zbudowane z różnych materiałów.

Tapety ścienne z włókna szklanego?


Tapety ścienneNajbardziej popularne są tapety papierowe, których cena jest najniższa. Tapety takie są jednak najmniej trwałe, więc najlepiej jest używać je tam, gdzie nie będą narażone na uszkodzenia. Nie nadają się do kuchni i do łazienki. Najlepiej jest je stosować w salonach, sypialniach oraz pokojach dziecięcych. Niektóre tapety tego typu s dwuwarstwowe, więc są nieco trwalsze niż jednowarstwowe. Mogą one być różnokolorowe, posiadać wzory ni kształty geometryczne, kwiaty i inne malunki. Kolejnym rodzajem są tapety winylowe. Są to tapety zmywalne, które są nieco droższe, ale i lepsze od papierowych. Takie tapety nadadzą się do pomieszczeń gospodarczych, do łazienki i do kuchni. Można je także stosować w garażu. Tapety te mają wielką zaletę. Otóż są odporne na ogień oraz wilgoć. Dodatkowo z łatwością zmywa się na nich tłuszcz. Jak sama nazwa wskazuje, produkty te są zbudowane z wytrzymałego winylu. Mogą być ich dwa rodzaje: spienione i płaskie. Płaskie mają błyszczącą powierzchnię i są delikatne w dotyku, natomiast spienione to tapety pozwalające na zakrycie nierówności powierzchni. Są wizualnie atrakcyjne. Kolejnym rodzajem są tapety ścienne z włókna szklanego. Są również zmywalne i odporne na uszkodzenia, a nawet na szorowanie ale od winylowych różnią się tym, że można po nich malować farbami. Możemy je stosować w miejscach, gdzie panują niekorzystne czynniki. Mogą to być pomieszczenia gospodarcze oraz kuchnie. Jedną z wad tego typu tapet nie jest cena, ale fakt, że trudno się je usuwa. Tapety tekstylne, jak nazwa wskazuje są zbudowane z różnych materiałów tekstylnych począwszy na jedwabiu a skończywszy na lnu. Są elegancie i oryginalne, więc doskonale nadadzą się do biura. Kolejnym rodzajem, o którym warto wspomnieć są tapety fizelinowe charakteryzujące się niezwykle łatwym montażem. Ich materiałem głównym jest elastyczna fizelina. Fizelina jest to materiał, który doskonale przylega do ściany i w przeciwieństwie do tapet z włókna szklanego – bardzo łatwo schodzi ze ścian. Psuje idealnie na płyty kartonowo-gipsowe. Oprócz wyżej wymienionych tapet ściennych istnieją ponadto tapety korkowe zbudowane z papieru oraz korka.

Te tapety ścienne doskonale ocieplają i wyciszają pomieszczenie. Możemy wyróżnić ponadto malownicze fototapety, raufazy, po których można malować akrylem oraz tapety reliefowe z trójwymiarowym nadrukiem. Te ostatnie robią ogromne wrażenie.

Różne rodzaje tapet ściennych znajdziesz na: http://wyjatkowetapety.pl

Makiety w przemyśle i technologii<< >>Narzędzia skrawające – tokarka

O Autorze : Martyna Mazur