Rodzaje szamb plastikowych

Coraz częściej porusza się temat ilości na ziemi wody słodkiej nadającej się do spożycia. Naukowcy odnotowują jej coraz mniejsze zasoby, dlatego wciąż apeluje się do ludzi by jak najbardziej to możliwe ograniczali zużycie wody.

Tanie szambo plastikowe z filtrami

Tanie szambo plastikowe Każde gospodarstwo domowe zużywa rocznie około od 100 do 200 tysięcy litrów wody. Najwięcej oczywiście schodzi jej podczas kąpieli, a także nawadniania ogrodu czy basenu. Woda którą wykorzystujemy na cele sanitarne najczęściej ląduje w ściekach i zwyczajnie się marnuje. Czemu więc by nie zadbać o to by wodę tą ponownie w jakiś sposób wykorzystać? Najprostszym rozwiązaniem na oszczędzanie wody jest inwestycja w zbiornik szczelny na wodę opadową, którą następnie można wykorzystać do nawadniania ogrodu bądź pól uprawnych czy też pojenia zwierząt gospodarskich. Innym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Do najtańszych rodzajów oczyszczalni ścieków do użytku domowego należą oczyszczalnie drenażowe. Są to oczyszczalnie o bardzo prostej budowie, w skład której wchodzi tanie szambo plastikowe, filtry. Do plastikowego zbiornika, stosuje się biopreparat, który powoduje sedymentacje ścieków, czyli oddzielenie wody od osadu. Następnie na drenażu bakterie tlenowe rozkładają pozostałości osadu w wodzie, aż do powstania klarownej cieczy. Drugim rozwiązaniem jest biooczyszczalnia ścieków czyli oczyszczalnie hybrydowe.

To co odróżnia tę przydomową oczyszczalnię od poprzedniej jest to, że cały proces oczyszczania następuje w obrębie urządzenia. Poza osadnikiem oczyszczalnia hybrydowa zawiera również drenaż rozsączający, dzięki czemu ścieki zostają jeszcze dokładniej oczyszczone.

Balustrady, bramy i ogrodzenia metalowe hitem na rynku<< >>Tynki maszynowe doskonałej klasy

O Autorze : Anna Jabłońska