Rodzaje listew wykończeniowych i ich zastosowanie

Wykończenie mieszkania jest dużym wyzwaniem dla każdego, kto nigdy nie musiał martwić się o bezpieczeństwo i estetykę każdego pomieszczenia. Poruszane są kwestie nie tylko doboru kolorystyki podłogi, czy rodzaju mebli, ale także wielu detali, które odgrywają bardzo istotną rolę.

Efektowna listwa wykończeniowa

listwy wykończenioweNie można więc zapomnieć o listwach wykończeniowych, które pojawiają się w mieszkaniu w wielu postaciach i miejscach, nie tylko zabezpieczając szczeliny, ale dbając o nowoczesny i stylowy wygląd. Na szczęście producenci robią wszystko, by spełnić oczekiwania swoich klientów. Listwy wykończeniowe dzielą się na wiele mniejszych kategorii, które spełniają swoją rolę w domu. Podczas prac remontowych na pewno mamy styczność z listwami podłogowymi, przejściowymi, czy schodowymi, które różnią się od siebie głównie budową. Niemal każda z nich może być wykonana z aluminium, stali, czy drewna, jednak dopiero później zostają odpowiednio dopasowane do roli, jaką mają spełniać. Listwa wykończeniowa jest uznawana za bardzo praktyczny element dodający wnętrzom uroku, a jednocześnie pełniący bardzo ważne role. Zamaskowanie szczelin dylatacyjnych to tylko jedna z zalet, listwa może stanowić także spójne połączenie ze sobą dwóch powierzchni, ale również chronić przed upadkiem ze schodów. Najczęściej jednak mówi się o listwach podłogowych produkowanych w wielu wersjach kolorystycznych oraz mnóstwie profili.

listwy wykończenioweIstnieje także możliwość indywidualnego zamówienia listew, które zostaną wykonane bezpośrednio pod styl urządzenia mieszkania nadając mu indywidualizmu. Warto wspomnieć, że nowoczesne listwy podłogowe posiadają także szczeliny na poprowadzenie instalacji elektrycznej. Każda listwa wykończeniowa może jednocześnie efektownie wyglądać oraz być bardzo funkcjonalna. Wszystko zależy od naszych oczekiwań oraz wnętrz mieszkania – chcąc podkreślić jego wyjątkowość zdecydujemy się na ciekawy profil, a pragnąć stworzyć proste pomieszczenie wybierzemy jeden kolor i prosty profil. Sposób montażu zależy od rodzaju listew, jednak możemy to wykonać samodzielnie przy użyciu kleju montażowego. Listwy wykończeniowe są bardzo ważne podczas ostatniego etapu urządzania mieszkania. Pełnią wiele funkcji, jednak można połączyć ich funkcjonalność z estetycznym wyglądem podkreślając wyjątkowy styl każdego pomieszczenia.

Należy jednak pamiętać, aby zawsze dopasować je przede wszystkim do swoich oczekiwań, by zadbać o bezpieczeństwo użytkowania. Dodatkowo chronimy podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wyrównujemy poziom podłoża jak najmniejszym kosztem.

Stylowe posadzki przemysłowe<< >>Ozdobny mikrocement na posadzkę

O Autorze : Anna Jabłońska