Rodzaje grzejników elektrycznych

Ogrzewanie elektryczne nie jest w Polsce szczególnie popularne, niemniej coraz więcej osób zaczyna się interesować tym systemem. Należy się jednak liczyć z tym, że na poziom zadowolenia jak i wydajność systemu ogrzewania elektrycznego wpływają przede wszystkim grzejniki.

Grzejniki konwektorowe, promiennikowe i olejowe

grzejniki konwektoroweJakie zatem grzejniki można wybrać i na jakie najlepiej się zdecydować? Przedstawiamy tutaj krótką charakterystykę grzejników elektrycznych. Po pierwsze grzejniki promiennikowe. Ich cechą szczególną jest to, że oddają one ciepło poprzez promieniowanie oraz to, że nagrzewają się one bardzo szybko, dzięki czemu osoba uruchamiająca takie ogrzewanie może szybko poczuć ciepło, nawet jeśli pokój jeszcze nie zdążył się nagrzać. Grzejniki konwektorowe, czyli kolejny rodzaj grzejników elektrycznych dostępny jest w dwóch wersjach – z wentylatorem i bez. I tak te wyposażone w wentylator szybciej ogrzewają pomieszczenie, dzięki temu, że wymuszony ruch powietrza wokół elementów grzewczych jest szybszy, jednak należy się liczyć z tym, że praca takich grzejników jest stosunkowo głośna. W związku z czym te bez wentylatora pracują ciszej jednak przy tym ogrzewają one pomieszczenie wolnej. Cechą szczególną grzejników konwektorowych jest fakt, że szybko się one nagrzewają, jednak należy się liczyć i z tym, że także dość szybko stygną.

grzejniki konwektoroweOstatnim rodzajem grzejników elektrycznych który tu omówimy są grzejniki olejowe. Ogrzewany jest w nich olej znajdujący się w ich wnętrzu za pośrednictwem, którego wydzielane jest ciepło. Cechą charakterystyczną tych grzejników jest fakt, że w większość ogrzewają one pomieszczenie poprzez zjawisko konwekcji, a jedynie w delikatnym stopniu poprzez promieniowanie. Dodatkowo zaletą tego systemu jest także fakt, że ten rodzaj grzejników elektrycznych jest przyjazny alergikom i osobom starszym z racji tego, że nie palą one kurzu oraz go nie podnoszą. Dodatkowo olej stosowany w tych grzejnikach pomaga stworzyć korzystny mikroklimat wewnątrz ogrzewanego pomieszczenia, co także należy zaliczyć do zalet tego rodzaju ogrzewania. Należy się jednak liczyć z tym, że grzejniki olejnikowe wolniej się nagrzewają niż te konwektorowe, jednocześnie jednak także i wolniej stygną, co dla jedynych może być zaletą dla innych wadą.

Jak widać specyfika grzejników elektrycznych bywa dość różna, a co za tym idzie ich rodzaj powinien być zawsze wybierany pod kątem indywidualnych potrzeb domowników. Nim jednak dokonamy wyboru warto nieco bliżej zapoznać się z wadami i zaletami poszczególnych rodzajów grzejników elektrycznych.

Dokładną specyfikacje można znaleźć na: https://www.jaga.com.pl/

 

Czy produkcja mebli z płyt MDF jest trudna?<< >>Metalowe elementy – bezpieczeństwo i solidność

O Autorze : Bartek Domański