Roboty ziemne na małym placu budowy

Roboty ziemne prowadzone są bardzo często z rozmachem – to budowa dróg, stawianie bloków czy dużych obiektów użytku komercyjnego. Podejmujące się tego zadania firmy budowlane dysponują odpowiednimi maszynami, które pozwalają na szybką i sprawną pracę – są to koparki i ładowarki dużych gabarytów, gdyż nie liczy się ich zwrotność, ale przede wszystkim pojemność łyżki ładunkowej.

Minikoparka jest pomocna

minikoparkaMaszyny te na dużych placach budów mają i tak sporo miejsca na ruchy manewrowe, jednak na pewno nie sprawdzą się na małych budowach. Jeżeli budujemy dom, to już przed etapem stawiania fundamentów powinniśmy pomyśleć o tym, w jaki sposób będziemy przeprowadzać wykopy. Z pewnością samodzielna praca z łopatą nie wchodzi w rachubę, gdyż byłoby to zbyt czasochłonne i proces budowy domu zdecydowanie by się wydłużył, dlatego też skorzystajmy z innych rozwiązań. Pomocna okaże się bez wątpienia minikoparka na wynajem w Bydgoszczy. Na jej plus przemawiają przede wszystkim gabaryty – nieduża masa (raptem kilka ton) zapewnia maszynę zwrotność, a niewielkie wymiary sprawiają, że pojazd zmieści się w każde, nawet trudno dostępne miejsce. Z tego względu przydaje się na małych placach budów, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Gumowe gąsienice, które służą do przemieszczania koparki, umożliwiają jej ruch na każdym, nawet najbardziej grząskim i trudnym terenie.

minikoparkaMinikoparki są z reguły jednonaczyniowe, jednak użycie osprzętu wymiennego sprawia, że możemy je wykorzystywać nie tylko do wykopów, ale także do innych prac. W zależności od potrzeb można zastosować osprzęt dźwigowy, ładowarkowy lub też widły, nożyce czy świder. W ten sposób pojazd pozwala na podnoszenie ładunków, na transport urobku, prowadzenie odwiertów i wiele innych. Minikoparka sprawdzi się także w sytuacji, gdy chcemy w szybki sposób odśnieżyć posesję lub konieczne stało się wykarczowanie korzeni i małych krzewów na konkretnym terenie. Uniwersalność minikoparki to zdecydowana korzyść, jaką otrzymujemy z jej wynajęcia. Najczęściej jednak klientom zależy na przeprowadzeniu wykopów pod fundamenty lub przydomowe oczyszczalnie ścieków, na wyrównaniu terenu, skarpowaniu czy korytowaniu. Z pewnością wykorzystanie minikoparki zapewni szybki przebieg tego typu prac.

Wynajmując maszynę, upewnijmy się, czy posiadamy zezwolenie na prowadzenie robót ziemnych oraz ustalmy dokładny czas, który zamierzamy przeznaczyć na wykonanie prac. Gdy już je zaczniemy, pamiętajmy o spełnianiu wszystkich norm budowlanych w tym zakresie oraz o przestrzeganiu zasad BHP.

Jakie profile wybrać do konstrukcji obudów?<< >>Meble apteczne na miarę XXI wieku

O Autorze : Anna Jabłońska