Remonty i łazienka

Łazienka to pomieszczenie w którym liczy się czystość i higieniczność. Tam najbardziej dbamy o te zagadnienia. Sprzątanie łazienki na pewno nie jest przyjemne, tak jak jakiekolwiek porządki, jednak robi się to raz na jakiś czas.

Remonty i wymiana białego montażu

remontyZa to użytkuje się łazienkę kilka razy dziennie. Liczne płyny, pasty, szampony czy kosmetyki kolorowe pozostawiają ślady na umywalkach i wannach. Początkowo łatwo jest je domyć, później biały montaż traci swoją warstwę ochronną wskutek szorowania i brud tym bardziej się osadza. Do tego dochodzi kwestia stałej styczności z wodą i wysokimi temperaturami. Pomieszczenie łazienkowe się niszczy, zatem potrzebne są najlepsze remonty żeby doprowadzić je do stanu jak przy oddaniu domu do użytku. Jak wyglądają takie remonty? Wymiana białego montażu jest skomplikowanym zajęciem. Przede wszystkim musimy zacząć od wyłączenia wody, żeby podczas prac nie mieć problemów. Potem trzeba oddzielić umywalkę, kabinę lub wannę od podłogi i ściany. Należy to robić delikatnie, tak by nie uszkodzić przy tym płytek podłogowych ani innych sprzętów. Poza samą konstrukcją sprzętu należy również zadbać o odłączenie ich od rur wodnokanalizacyjnych.

remontyDobrze jest mieć do nich zaślepki, takie jakie się montuje przy budowie domu, kiedy jeszcze nie podłącza się sprzętów łazienkowych. Jeśli nowy biały montaż jest tak samo duży jak poprzedni to nic więcej nie robimy. Jeśli jest mniejszy to należy dołożyć płytki ceramiczne, tka by sięgały do krawędzi sprzętu. Jeśli natomiast wanna czy kabina jest większa niż poprzednia to czasem trzeba skuć kilka płytek, żeby stawiane były one na równej powierzchni, a nie z jednej strony na betonie, a z drugiej wyżej na płytkach. Potem wykonuje się ponowne podłączenia wody do sprzętu i zabezpieczenie ich przed przesuwaniem się. Jeśli decydujemy się na kabinę prysznicową typu walk-in, czyli bez brodzika, to należy zadbać o odpowiednią izolację przeciwwodną. Ważny jest dobry odpływ i spadek ,,terenu” by woda nie rozlewała się do łazienki. Przy remoncie łazienki można także wymieniać kafelki. Najpierw skuwa się stare kafle. Potem wyrównuje się teren i usuwa się resztki klejów i zaprawy. Wyrównany teren musi być także idealnie suchy. Na taką powierzchnię można ponownie kłaść płytki ceramiczne.

Po położeniu płytek przechodzi się do fugowania, czyli wypełniania przestrzeni między płytkami. Inaczej zbierałyby się tam zabrudzenia i mogłyby pojawić się grzyby oraz pleśń. Łazienka dobrze wykończona na pewno będzie wygodna w korzystaniu, a przy tym dobrze wyglądająca.

Fotografia na rolecie<< >>Buty robocze – jakie powinny być?

O Autorze : Anna Jabłońska