Rębaki przeznaczone do współpracy z ciągnikiem

Profesjonalne maszyny do obróbki drewna cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród przemysłu, rolnictwa, ale również osób prywatnych. Sprzęty znajdujące się na rynku dostosowane są do potrzeb każdego klienta, dlatego tak istotne jest, aby przed dokonaniem zakupu jasno określić wykorzystanie maszyny oraz swoje oczekiwania względem jej wydajności.

Rębak z wyrzutem

rębakiO ile w przypadku urządzeń dedykowanych do pracy przemysłowej z drewnem nie ma większego problemu, tak w rolnictwie jest zdecydowanie trudniej dobrać sprzęt, który poradzi sobie w każdych warunkach pracy. Wśród urządzeń dedykowanych do obróbki drewna w warunkach gospodarstwa domowego często można znaleźć rębaki dostosowane do współpracy z ciągnikiem. Dla każdego rolnika jest to dużym ułatwieniem, że otrzymuje mobilną maszynę o dużych rozmiarach oraz wydajności, która zamieni wszelkie gałęzie znajdujące się na polu w zrębki. Bez względu na to, jaki model zostanie wybrany, każdy rębak do ciągnika musi posiadać hak mocujący oraz belkę wzmacniającą całą konstrukcję. Wśród osprzętu warto również wspomnieć o ostrych nożach dostosowanych do cięcia gałęzi o mniejszej oraz większej średnicy, a także grubszą tarczę, która odpowiada za sposób w jaki obrabiane są kawałki drewna.

rębakiW przypadku tego typu pracy dużą rolę odgrywa również sposób wyrzutu zrębków, które powinny znajdować się w specjalnej przyczepie bądź zbiorniku. Dlatego rębaki wyposażone w wyrzut o regulacji położenia będą zdecydowanie lepsze, niż te tradycyjne o jednej stałej pozycji. Dodatkowo istnieje możliwość podpięcia pod nie niewielkiej przyczepki, która będzie stanowiła zbiornik dla wyrzucanych z maszyny zrębków drewna. Ostatecznie mogą one posłużyć jako opał do specjalnego pieca, czy na sprzedaż w postaci pelletu. Nowoczesne rębaki tarczowe są naprawdę skuteczne, dlatego wielu rolników zaopatrzyło się już w taki sprzęt, który pozwala nie tylko utrzymać im czystość na terenie całego gospodarstwa, ale wytwarza również dodatkowe źródło opału, aby wykorzystać możliwie jak najwięcej surowca drzewnego. Duża wydajność oraz siła to tylko dwie z wielu zalet, jakie posiadają rębaki mocowane do ciągników. Odpady drzewne o wielu rozmiarach nie stanowią dla nich problemu, wystarczy tylko dobrać rębak o właściwej specyfikacji aby otrzymać małe zrębki.

Utrzymanie dużej powierzchni gospodarstwa w czystości, zwłaszcza w okresie wiosennym i jesiennym nie należało do łatwych, jednak teraz z pomocą takich maszyn rolnicy wykonują taką samą pracę przy mniejszym nakładzie energii, oraz oszczędzają dużo czasu.

Działanie i rodzaje laserowych narzędzi pomiarowych<< >>Ekonomiczny agregat prądotwórczy zasilany gazem

O Autorze : Anna Jabłońska