Przeciwpożarowe drzwi w różnych miejscach

Człowiek mimo walki z żywiołem na pewno jej nie wygra. Siła wiatru, ognia, wody czy pioruna jest tak silna, że człowiek jedynie może próbować szukać ucieczki i schronienia – jeśli znajduje się na otwartej przestrzeni.

Przeciwpożarowe drzwi są trwałe

drzwi przeciwpożarowe aluminiowePrzebywając w pomieszczeniu zamkniętym można czuć się względnie bezpiecznie chyba, że pożar znajduje się wewnątrz budynku. Współczesne normy oraz prawo są bardzo restrykcyjne w stosunku do zabezpieczeń pożarowych w najróżniejszych miejscach, szczególnie tych w których przebywa duża liczba osób. Dotyczy to na przykład szkół, przedszkoli, budynków mieszkalnych, biurowców czy szpitali i innych miejsc publicznych. Niezbędna jest instalacja całego systemu przeciwpożarowego, który zostanie zaprojektowany na specjalne zamówienie – jak się bowiem okazuje nie ma jednego uniwersalnego systemu do tego typu rzeczy a wszystko musi być skrojone na idealną miarę. Dodatkowo w dobrze oznakowanych miejscach znajdować się powinie podstawowy sprzęt gaśniczy, czyli gaśnice bądź specjalne koce. W miejscach użyteczności publicznej niezbędne są również specjalne okna oraz drzwi. Zawsze powinno znajdować się jedno okno większych rozmiarów, które powinno być oznakowane wyjściem awaryjnym czy przeciwpożarowym.

drzwi przeciwpożarowe aluminioweObok powinien znajdować się niewielki młotek aby można było szybę wytłuc. Większe restrykcje można spotkać w temacie drzwi, bowiem jak się okazuje normy wskazują na to, że w takich miejscach powinny znajdować się drzwi przeciwpożarowe z aluminium. Dzięki temu, że ich konstrukcja jest znacznie stabilniejsza ale także wyglądają atrakcyjnie. Są bowiem dostępne w różnych wariantach ; w pełni przeszklone, w połowie przeszklone jak również drzwi bez szkła, czyli tradycyjne. Do różnych miejsc wybiera się inne warianty, dzięki czemu wybrane są optymalne warianty. Do szpitala przeważnie wybiera się w pełni przeszklone drzwi przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Dzięki temu, że osoby wychodzące dokładnie widzą czy na przykład wprowadzane jest chore dziecko, czy pacjent z wypadku a co za tym idzie mogą ustąpić miejsca. Przeciwpożarowe zabezpieczenie powinno być na wszystkich frontach, dzięki czemu budynki spełniają nie tylko wszelkie możliwe normy bezpieczeństwa, a co za tym idzie są dopuszczone do użytkowania.

Na bezpieczeństwie pacjentów, pracowników ale również swoim własnym nie można oszczędzać. Dlatego też warto zainwestować w naprawdę porządne okna, drzwi czy przeciwpożarowy alarm. Te inwestycje zwrócą się niezwykle szybko jako zaufanie klientów czy interesantów.

Innowacyjny sposób gaszenia pożarów<< >>Tanie a skuteczne materiały budowlane

O Autorze : Anna Jabłońska