Projektowanie wnętrz – moda i upodobania

Aranżacja wnętrz nie należy do najłatwiejszych czynności, jakie wykonać trzeba w procesie budy i tworzenia mieszkania lub domu. Właściwie zaprojektowany obiekt mieszkalny służyć będzie przez wiele lat oraz będzie stanowił ostoję dla rodziny w nim mieszkającej.

Projektant wnętrz – pomoc w aranżacji pomieszczeń

projektant wnętrzAranżacja wnętrza powinna obejmować przede wszystkim upodobania, jak i oczekiwania mieszkańców, a dopiero w następnej kolejności być z godna z panującymi trendami i modą. Moda ma ogromny wpływ na nasze życie, jednak jeżeli odnosi się do projektowania przestrzeni, w której spędza się życie nie powinna grać tak zwanych głównych skrzypiec. Projektant wnętrz to osoba, która pomoże zaaranżować, jak również zaprojektować daną przestrzeń w sposób odpowiadającym inwestorom i swoim klientom, czyli w głównej mierze mieszkańcom domu, mieszkania lub apartamentu. Projekt powinien uwzględniać przede wszystkim metraż pomieszczeń, ich rozmieszczenie oraz zastosowanie. Inny projekt wykonany będzie w celu przystosowania do użytku kuchni i łazienki, której aranżacja uwzględnia sanitariatu, a także sprzęt AGD, a inaczej salon, będący pomieszczeniem przeznaczonym wyłącznie do wypoczynku i rekreacji. Dziś najbardziej popularnymi stylami wystroju wnętrz używanymi zarówno przez projektantów, jak i osoby prywatne, urządzające własne cztery ściany samodzielnie są styl rustykalny, nowoczesny, bądź styl skandynawski.

projektant wnętrzWszystkie style charakteryzują się czymś innym, są odrębne, a zarazem każdy z nich jest na swój sposób piękny i urzekający. Styl rustykalny cechuje się swojskością. Wnętrza zaprojektowane w tymże stylu przepełnione są drewnem, kwiatowymi wzorami oraz meblami o ciężkich formach. Dominuje tutaj kolor brązowy, jak i beżowy. Doskonałymi dodatkami w rustykalnym wnętrzu byłoby drewno, lustra, a także makatki i ręcznie wykonane bieżniki. Styl nowoczesny oczywiście jest innowacyjny, charakteryzuje się odwagą oraz otwartością. Nowoczesność uwielbia prostotę, jak i geometryczne wzory. Meble nowoczesne zazwyczaj są białe i wykonane na wysoki połysk lub z metalu i drewna. Łączy on ze sobą nietypowe połączenia cegły ze szkłem oraz betonu bądź kamienia właśnie z drewnem. Styl skandynawski natomiast to jasne barwy, najczęściej biel, błękit oraz tak zwane kolory natury. Towarzyszą mu przepełnione prostota drewniane stoły, szafki, a także stoliki kawowe i reszta umeblowania.

Oprócz lekkich drewnianych form styl skandynawski to również chromowana stal. Projekt domu lub mieszkania powierzony profesjonaliście odkryje przed nami rzeczy i rozwiązania, których samodzielnie nigdy byśmy nie wymyślili.

Czy warto zlecić otwieranie drzwi specjaliście?<< >>Jak zbudowany jest zbiornik wody pitnej?

O Autorze : Bartek Domański