Projektowanie ogrodu – propozycje projektantów

Harmonijne ułożenie klombów kwiatów, roślin i drzewek owocowych, może mieć duże znaczenie dla wyglądu ogrodu – każdy element powinien dobrze się ze sobą komponować, dotyczy to zarówno poszczególnych gatunków roślin, jak i małej architektury ogrodowej.

Jakie style aranżacji ogrodów są popularne?

projektowanie ogrodówKażda osoba, która ma własny ogród, chce móc miło spędzać w nim czas, dlatego decyduje się na postawienie w nim na przykład huśtawki ogrodowej, stołu z krzesłami, czasami parasola ogrodowego. Całość musi wyglądać spójnie – dlatego jeżeli obawiamy się, że – gdy będziemy samodzielnie projektować ogród, zaburzymy czymś jego kompozycję, warto zdecydować się na profesjonalne projektowanie ogrodów w mazowieckim. Decydując się na pomoc profesjonalistów, możemy liczyć na to, że wszystkie prace zostaną przeprowadzone z uwzględnieniem naszych określonych wcześniej oczekiwań. Możemy na przykład poprosić fachowców o zaprojektowanie ogrodu w stylu japońskim – przed budową takiego ogrodu w rzeczywistym warunkach, otrzymamy tradycyjny projekt lub projekt 3D, który pozwoli nam wyobrazić sobie, jak będzie wyglądała gotowa aranżacja. Dzięki czemu jeszcze na tym etapie możemy zdecydować się na wprowadzenie zmian. Ogród japoński najczęściej wybierają osoby, które cenią sobie spokój, harmonię, nie lubią zaś przytłoczenia czy natłoku wrażeń, dlatego nie jest to wybór dla każdego.

projektowanie ogrodówZ kolei te osoby, które cenią sobie naturalność i swobodę, z pewnością zachwyci ogród utrzymany w stylu angielskim. Wprowadza on romantyczny klimat, dlatego to dobry pomysł, jeżeli w naszym ogrodzie znajduje się oczko wodne. Da nam ono wiele możliwości aranżacyjnych. W tym stylu liczy się między innymi odpowiednie wykorzystanie barw – w ogrodzie angielskim najlepiej sprawdzają się różne odcienie czerwieni, bieli, fioletu czy różu. Projektanci nie zapominają, że duże znaczenie w takim ogrodzie ma kręta ścieżka, zaś miejsca znajdujące się w zaciszu ogrodu powinny być wyposażone w drewniane ławeczki, dzięki czemu będziemy mogli poddać się kontemplacjom i podziwianiu przyrody. Oprócz ogrodu japońskiego oraz angielskiego, projektanci mają też inne propozycje – możemy zdecydować się na przykład na ogród w stylu francuskim, chińskim czy też ogród bylinowy lub różany. Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na żaden konkretny styl, możliwe jest przecież także wybranie najciekawszych elementów z każdego z nich i stworzenie w ten sposób oryginalnej kompozycji, która przyciągnie wzrok każdego.

Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego jeżeli zależy nam na estetycznym, efektownym ogrodzie – wsparcie profesjonalistów może okazać się nieodzowne.

Jak zbudowana jest hala tenisowa?<< >>Ogrzewanie budynków za pomocą pompy ciepła

O Autorze : Sandra Kaczorowska