Projektowanie i budowa
kanalizacji

Na etapie projektowania nowego obiektu budowlanego przeznaczonego do eksploatacji przez ludzi konieczne jest nie tylko wykonanie dokumentacji odnoszącej się do jego konstrukcji. Równie istotne jest uwzględnienie wszystkich instalacji, w tym także kanalizacji. Cały obiekt powinien być przemyślany w taki sposób, aby odprowadzenie ścieków było możliwe.

Kanalizacja poprawnie wykonana

kanalizacjaNie jest to łatwe szczególnie w obiektach mieszkalnych wielorodzinnych, w których znajduje się wiele punktów, w których używana jest woda. Najistotniejsze jest wykonanie odpowiednich obliczeń, które umożliwią precyzyjne określenie, jakiej średnicy przewody powinny być zastosowane w instalacji. Oprócz tego konieczne jest odniesienie się do odpowiednich norm i wymagań technicznych, w których określone są minimalne średnice przewodów, długość odcinków prostych oraz pochylenie ułożonych rur. Na wykonaniu kanalizacji nie należy oszczędzać. Warto wynająć profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w realizacji tego typu zadań. To ważne także wtedy, gdy planujemy kompleksowy remont łazienki czy kuchni. Specjalista pomoże znaleźć w takiej sytuacji optymalne rozwiązania i pomoże określić, które odcinki przewodów powinny zostać wymienione.

kanalizacjaUkładanie instalacji również wymaga wiedzy i doświadczenia. Jeśli nowa kanalizacja we Wrocławiu lub innym mieście zostanie wykonana poprawnie, wtedy mieszkańcy nie będą zmagać się z jej awariami. Konieczne jest zastosowanie odpowiednich przewodów odchodzących od konkretnych elementów armatury łazienkowej oraz wykonanie pionów stosując się do konkretnych zasad. Dzisiaj najczęściej kanalizacja jest wykonywane ze specjalnych rur z tworzyw sztucznych. Wykazują one odporność na korozję chemiczną i biologiczną oraz zmienną temperaturę. Istotne jest także to, aby przewody były odpowiednio uszczelnione. Najbardziej wrażliwymi miejscami są oczywiście połączenia rur oraz miejsce ich złączenia z częściami armatury łazienkowej i wyposażeniem kuchni. W dużych miastach, takich jak Wrocław, bez problemu znajdziemy firmę, która zajmie się profesjonalnym ułożeniem nowej kanalizacji w powstających i już istniejących obiektach.

To bardzo istotne z punktu widzenia inwestora – większość przewodów ułożona jest pod posadzką, dlatego awarie wymuszają najczęściej rozkuwanie betonu i w późniejszym terminie wykonanie remontu. Jeśli instalacja zostanie wykonana w odpowiedni sposób, wtedy awarie będą rzadkością, a mieszkańcy będą mogli bez obaw korzystać nie tylko ze zlewów czy pryszniców, ale także z ustępów, pralek oraz zmywarek.

Do pensjonatów należy produkować uniwersalne materace<< >>Dlaczego badania gruntu pod budowę są ważne?

O Autorze : Anna Jabłońska