Praktyczne szafki narożne w kuchni

Każda kuchnia powinna pomieścić dużo sprzętów. Garnki i naczynia potrzebują dużo przestrzeni, a do tego dochodzą jeszcze zapasy spożywcze. Dlatego ważne jest, byśmy odpowiednio zagospodarowali przestrzeń w kuchni. Każda szafka i szuflada jest cenna – uda nam się schować w niej jeszcze więcej rzeczy.

Szafki narożne są przydatne

szafki kuchenne narożne	Część z nich będzie chowana w celach praktycznych, inne w celach estetycznych – by nie zakłócały aranżacji. Musimy odpowiednio podzielić nasz sprzęt kuchenny. Część z rzeczy będziemy chcieli mieć zawsze pod ręką. Z innych będziemy korzystali rzadziej – te możemy dać na samą górę kuchennych półek. Naczynia, które niemal codziennie znajdują zastosowanie, powinny być łatwo dostępne. Obecnie projektanci mebli kuchennych dbają, by jak najefektowniej wykorzystać kuchenny metraż. Gospodarują nawet kątami w pomieszczeniu. To idealne, a często niestety niewykorzystywane miejsce, na pojemną szafkę w kuchni, która dodatkowo posłuży do przechowywania naczyń nawet o dużych gabarytach. Co więcej, współczesny rynek meblarki prześciga się w takich narożnikach, które będą tym bardziej estetyczne i atrakcyjne wizualnie. Dostarcza nam też wiele nowoczesnych rozwiązań. Dotychczas kuchenne schowki w rogach pokoju mogły kojarzyć się z niewygodnymi i ciasnymi półkami. Jednak nowoczesna szafka kuchenna narożna jest niezwykle wygodna w użytkowaniu i praktyczna.

szafki kuchenne narożne	Jeśli chcemy zamontować ją pod blatem, możemy zaopatrzyć się w te szafki, w których wykorzystano specjalne systemy prowadnic. Dzięki temu kuchenna szafka wysuwa się na tyle, byśmy nie musieli się do niej niewygodnie nachylać. Możemy wybrać, czy wolimy, by w naszej kuchni pozostało więcej przestrzeni, czy bardziej zależy nam na wygodzie. Jeśli postawimy na oszczędność miejsca, szafka może wysuwać się jedynie w małym fragmencie. Jeśli zajęte miejsce nie jest dla nas problemem, możemy zakupić szafkę, którą w całości da się wysunąć spod blatu. Jeśli chcemy mieć jeszcze więcej przestrzeni do przechowywania, producenci mebli kuchennych oferują nam szafki narożne wyposażone dodatkowo w półki. Zastanówmy się jednak, czy takie rozwiązanie pozwoli nam przechowywać wszystkie naczynia. Te większe mogą się wówczas nie zmieścić w nowej zabudowie. Zamiast szafek pod blatem lub podwieszanych możemy też zdecydować się na wysoką zabudowę narożną. Sięgająca od podłogi do sufitu szafa to ogrom dostępnego miejsca na nasze naczynia lub zapasy.

Ciekawe i estetyczne fronty zapewnią ładną stylizację. Mówi się, że są to szafki szczególnie polecana do małych pomieszczeń. Jednak obecnie są na tyle atrakcyjne wizualnie, że chętnie sięgają po nie także posiadacze kuchni o większym metrażu.

Zastosowanie i zalety kostki granitowej<< >>Zalety odkurzaczy na sprężone powietrze

O Autorze : Anna Jabłońska