Powstawanie destruktu asfaltowego – popularnego utwardzacza dróg

Destrukt jest materiałem pozyskiwanym z frezowania warstw asfaltowych. Wycięte płyty bądź bryły pozostałe z wymiany asfaltu zostają rozkruszone. Aby jednak można było użyć go ponownie musi on zostać połączony z odpowiednim granulatem.

Destrukt asfaltowy do łatania dziur

destrukt asfaltowySam skruszony asfalt wykorzystywany jest do utwardzania poboczy, budowy dróg serwisowych, bądź wiejskich. Wielu drogowców obawia się wykorzystania destruktu do ponownej budowy dróg, ponieważ uważają, że znajduje się w nich wszystko. Obawy te jednak są zupełnie zbędne. Destrukt świetnie sprawdzi się w swojej roli jako utwardzacza każdej drogi. W wielu przypadkach powstałą mieszankę wykorzystuje się do utwardzania powierzchni dróg wiejskich, z powodu braku środków na wylanie asfaltu. Bez względu na warunki atmosferyczne, jeśli dotychczasowa droga piaskowa posiada odpowiednią kanalizację, system odprowadzania wody oraz załatane dziury, to destrukt asfaltowy świetnie poprawi jakość prowadzenia pojazdów. Dużą zaletą jest także fakt, że prędkość z jaką poruszają się pojazdy nie wpływa na zakurzenie powietrza. Proces powstawania takiego destruktu jest bardzo długi. Aby został on odpowiednio przygotowany do ponownego wykorzystania musi przejść kilka etapów obróbki przemysłowej. Wielu producentów maszyn branżowych postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom firm drogowych i skonstruowali oni granulator destruktu asfaltowego.

destrukt asfaltowyDostosowali go nie tylko do potrzeb klientów, ale także norm ekologicznych, które jasno określają zasady działania przemysłu drogowego. Taki granulator charakteryzuje się energooszczędnością, ale przede wszystkim wysoką jakością pracy. Specjalnie zaprojektowane i wykorzystane podzespoły sprawiają, że żadne warunki pogodowe nie są dla niego przeszkodą. Aby zadbać o komfort operatorów producenci zastosowali nowoczesny panel obsługi, pozwalający na indywidualne ustawienie jak ma wyglądać granulat w efekcie końcowym. Taka maszyna pomoże branży budowniczej w sprawniejszej pracy oraz unowocześnieniu procesów powstawania dróg. Dzięki niej w prosty sposób można stworzyć destrukt nadający się do ponownego użytku. Stworzone urządzenie na pewno przez wiele lat będzie służyło firmom budowlanym nie tylko ze względu na swoją wytrzymałość, ale także względy ochrony środowiska. Utworzenie destruktu asfaltowego z pozostałości licznych materiałów nie jest łatwym zadaniem. Wykorzystując nieprecyzyjne kruszarki, przede wszystkim niedostosowane do kruszenia takich materiałów, ciężko uzyskać odpowiedniej wielkości granulat.

Dzięki zaangażowaniu producentów, już wiele precyzyjnych maszyn jest dostępnych na rynku. Poprawiają one znacznie komfort pracy w branży drogowej, a jednocześnie dbają o środowisko. Ich największą zaletą jest fakt, że pomagają ponownie wykorzystać zniszczony kruszec.

Co trzeba wiedzieć o halach namiotowych?<< >>Nowoczesne maszyny tartaczne podstawą profesjonalnego tartaku

O Autorze : Anna Jabłońska