Płoty betonowe – transport i montaż

Płoty betonowe są coraz częściej zamawiane przez osoby chcące odgrodzić swoją działkę. Mają one wiele zalet. Są stabilne, mocne, dobrze się trzymają i nie wymagają konserwacji. Jednak, żeby ich zalety były widoczne to ważne jest to, by ogrodzenie zostało dobrze przetransportowane, jak i zamontowane.

Płoty betonowe są ciężkie

płoty betonoweOd transportu zależy to, czy płot nie będzie miał uszkodzeń. Dobrze jest zamówić dostawę z firmy wykonującej takie płoty, ponieważ mają oni dobry samochód dostawczy, jak również pasy transportowe, czy inne akcesoria zabezpieczające ogrodzenia. Nowoczesne płoty betonowe z Łodzi są bardzo ciężkie i szerokie, więc nie zmieszczą się do samochodu osobowego. Mimo iż beton jest dobrym materiałem to może pękać przy uderzeniu. Kiedy płot zostanie nam dostarczony to można przejść do jego montażu. Na początku trzeba wykonać projekt ogrodzenia, dobrze jest ułożyć betonowe płyty ,,na sucho”, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że wszystkim do siebie będzie pasowało. Potem przechodzimy do wykopania fundamentów. Muszą być one głębsze niż poziom zamarzania ziemi, najczęściej jest to kilkadziesiąt centymetrów. Wykop powinien być nieco większy niż płot. Na panelu będzie on wąski, a długi, natomiast tam gdzie są słupki będzie nieco głębszy i kwadratowy. Potem przechodzimy do stawiania słupków. Trzeba je dobrze osadzić w ziemi, dzięki czemu zapewnimy naszemu ogrodzeniu stabilność. Potem słupki się betonuje, czyli zalewa betonem.

płoty betonowePodczas tego procesu słupek nie może się poruszać. Gotowy fundament zasypuje się ziemią, dzięki czemu nie dojdzie do utraty wilgoci. Warto jest przez kilka dni polewać fundamenty wodą (ale bez przesady, nie chodzi o zalewanie), dzięki czemu w późniejszym czasie nie będzie on pękać. Można przy ogrodzeniach betonowych stosować podmurówkę jednak nie jest to konieczne. Zamiast niej wystarczy użyć prętów zbrojeniowych, które również zapewnią trwałość ogrodzenia. Potem zakłada się dolny panel ogrodzenia. Jest on równoległy do krawędzi ziemi i prostopadły do słupków. Nie powinny one być przylegające do ziemi, ponieważ płot z czasem ulega procesowi osadzania i będzie się nieco obniżać. po zamontowaniu tych paneli przechodzi się do montażu płotu właściwego, który jest wsuwany z przestrzenie między słupkami, dzięki czemu się trzyma. Tak zamontowany płot z betonu spełnia już swoją rolę.

Warto na koniec sprawdzić czy wszystko się dobrze trzyma, nie porusza i stabilnie stoi. Dobrze zamontowane betonowe ogrodzenie na pewno przetrwa lata i nie wymaga napraw, ani konserwacji.

Rolety, plisy, czy żaluzje?<< >>Panele fotowoltaiczne

O Autorze : Anna Jabłońska