Panele z winylu do łazienki

Łazienka to pomieszczenie w którym zwykle jest cieplej i panuje wyższa wilgotność niż w pozostałych częściach domu. Przez to nie można tam stosować niektórych materiałów wykończeniowych, takich jak drewno, czy farby zmywalne. Drewno by zbutwiało i się odkształcało, farba natomiast by się łuszczyła i wyglądała bardzo nieestetycznie. Źle dobrane materiały to pewność, że w krótkim czasie w łazience będzie przeprowadzany remont.

Dobra podłoga do łazienki

luksusowe podłogi winyloweJakie są zatem polecane materiały do łazienki? Można tam stosować płytki ceramiczne, kamienne płyty, a także niektóre farb i tapet. Co jednak z podłogami? Czy trzeba obkładać je płytkami? Obecnie istnieje inne rozwiązanie, a konkretnie luksusowe podłogi winylowe do łazienki. Są to podłogi odporne na działanie wilgoci i wody. W łazience łatwo o zachlapanie podłogi, jednak nawet wtedy panele z winylu nie będą się odbarwiać ani odkształcać. To bardzo ważne także podczas sprzątania przy myciu paneli drewnianych nie można stosować zbyt dużej ilości wody, ponieważ to zniszczy powierzchnię drewna. Zalewanie podłogi z betonu, czy nawet ze specjalnego drewna egzotycznego nie jest dobrym pomysłem, nawet jeśli są one zabezpieczone warstwą hydrofobową. Panele winylowe są łatwe w czyszczeniu.

luksusowe podłogi winyloweNie potrzeba stosować specjalnych produktów czyszczących, ani też nie trzeba takich podłóg konserwować. Obniża to koszty utrzymania podłogi. Kolejna ważna rzecz przy tych podłogach to fakt, iż dostępne są one w różnych wzorach. Panele mogą być wąskie i szerokie, długie i krótkie. Dzięki temu można z nich układać różne wzory podłóg. Są panele które imitują drewno, czy granit lub gres. Jeśli ktoś nie zna się na materiałach to może nie poznać, że są to panele winylowe. To zatem tańsza alternatywa, dla osób które chcą mieć podłogę kamienną czy gresową, ale chcą zaoszczędzić. Warto zaznaczyć, że takie panele dobrze się docina. Są elastyczne, cienkie, miękkie. Nie potrzeba do tego specjalnych pił ani innych narzędzi tnących. Przez to łatwo jest je dociąć by położyć je wokół wanny, kabiny prysznicowej i toalety. To na pewno pozwala na przyspieszenie pracy, a zatem szybsze skończenie łazienki i dodanie jej do użytku.

Panele winylowe zdecydowanie są dobrym rozwiązaniem w temacie podłóg na łazienki. Są przede wszystkim bardzo odporne na działanie wilgoci i wody, a także nie trzeba się martwić że wysokie temperatury zniszczą powierzchnię winylową. Dodatkowo takie panele są bardzo estetyczne, mogą imitować wzorami inne materiały, przez co łatwo jest je dobrać do konkretnego wystroju łazienki.

Jak wybrać dobrą farbę do wnętrza?<< >>Czy warto wybrać drewniane panele podłogowe?

O Autorze : Anna Jabłońska