Ozdobny mikrocement na posadzkę

Współcześnie coraz więcej osób odchodzi od standardowych paneli podłogowych, które wypiera sukcesywnie niezwykle pożadany aktualnie mikrocement. Materiał ten nie możemy jednak mylić ze standardowym betonem architektonicznym, który wykorzystuje się m.in. do stawiania elewacji.

Mikrocement na podłogach i ścianach

mikrocementJakie właściwości posiada więc popularny dziś mikrocement, który z powodzeniem można stosować nie tylko na podłożu, ale również np. na ścianach? Mikrocement to cienkowarstwowa zaprawa, którą możemy wykończyć m.in. podłoże, ściany, a nawet i meble. Warto przy tym podkreślić, iż materiał ten jest bardzo łatwy w obróbce – możemy więc nadawać mu rozmaite kształty oraz barwić go na dowolne kolory. Na rynku funkcjonuje obecnie wiele profesjonalnych przedsiębiorstw, które oferują mikrocement na posadzkę dostępny w praktycznie wszystkich kolorach. Możemy więc wówczas wybierać nie tylko spośród standardowych odcieni szarości, sporą popularnością wśród klientów ceniących sobie niebanalne wystroje cieszą się aktualnie wyraziste warianty kolorystyczne, do których zaliczyć możemy m.in. żółć, czerwień, błękit czy zieleń. Barwioną, pół-płynną masę rozprowadza się na wybraną powierzchnię za pomocą specjalistycznych narzędzi, które wygładzają również powierzchnię cementu dzięki czemu tak powstałego podłoża nie szpecą żadne nieestetyczne smugi, wybrzuszenia czy zacieki.

mikrocementJuż sama nazwa materiału sporo mówi nam o jego właściwościach. Mikrocement jest bardzo cienki, jego standardowa grubość nie przekracza 3 milimetrów. Warto również podkreślić, że utwardzanie mikrocementu trwa zazwyczaj zaledwie dobę, po upływie tego czasu możemy już bez przeszkód przemieszczać się po owej powierzchni, która zachowa swój wygląd i kolor na długie lata. Kolejnym atutem materiału jest więc również jego ponadprzeciętna wytrzymałość – cienki mikrocement jest znacznie twardszy nawet od grubego, twardego drewna. Posadzka z mikrocementu świetnie sprawdzi się m.in. w loftach, apartamentowcach oraz biurowcach, w których dominuje nowoczesny design. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że z miokrocementu wykonuje się dziś również m.in. kuchenne i łazienkowe blaty. Materiał ten odporny jest bowiem na destrukcyjne działanie wilgoci. Do produkcji owego materiału nie wykorzystano również żadnych szkodliwych materiałów, mikrocement jest więc bezpieczny dla środowiska.

Warto również zauważyć, iż nawierzchnie te bardzo łatwo i szybko się czyści – płyny nie barwią bowiem matowych powierzchni, które odpowiednio się impregnuje już na etapie produkcji owego materiału.

Rodzaje listew wykończeniowych i ich zastosowanie<< >>Jak wybrać najlepszą nitownicę elektryczną?

O Autorze : Anna Jabłońska