Ogrody z kostką brukową

Wygląd podwórek, podjazdów i tarasów to fascynujący widok. Szczególnie w Polsce można zauważyć bardzo dużą różnorodność stylistyczną. Przekrój charakterów Polaków jest bardzo szeroki, mają oni zabawnie skrajne upodobania i poglądy, co z kolei skutkuje tym, że ich ojczyzna jest bardzo ciekawym krajem.

Układanie estetycznej kostki

układanie kostki brukowejW Europie jest uznawana za państwo, które słynie z głośności i przewrotności. Z kolei obywatele często nie lubią dostosowywać się do panujących zasad i żyją według własnego kodeksu. Można to również zauważyć w ich projektach – nie stosują się do wyznaczanych przez światowe formaty stylów, lecz kierują się własnym gustem. Z tego względu można również zauważyć pewną innowacyjność i pomysłowość w przygotowywanych projektach. Większość Polaków wciąż lubuje się w tradycyjnym wizerunku ogrodu – charakteryzuje się on dużą ilością trawy i kwiatów (głównie hiacyntów, tulipanów, bratków i gerberów). Można tam też spotkać ozdobne krzewy oraz drzewa. Zastanawiające jest jednak to, że coraz więcej osób rezygnuje z takiego wizerunku i decyduje się całkowicie zmienić wygląd swojego ogrodu. Wiele osób decyduje się na przykład na japoński ogród, który mocno wiąże się ze stylistką wschodu . Jest to prosty design nawiązujący głównie do drewnianych mostków, opływowych kamieni i oczek wodnych.

układanie kostki brukowejTo zdecydowanie bardzo interesujący wygląd, lecz jego popularność dopiero rośnie w siłę. Fachowi ogrodnicy i architekci ogrodowi twierdzą, że za kilka lat jego popularność może zdecydowanie wyprzeć panujący trend bogatych w roślinność, tradycyjnych ogrodów. Jednakże większą szansę ma na to minimalistyczny wizerunek ogrodu. Wiąże się on z prostotą i funkcjonalnością. Charakterystyczną cechą takich ogrodów jest wykorzystanie kostki brukowej. Nadaje ona miejscu bardzo dużo możliwości przestrzennych. Teren przestaje być wykorzystywany do roślinnych ozdób, lecz ma wykorzystanie funkcjonalne – można tam postawić stół, grilla, czy też inne meble. Ponadto układanie kostki brukowej może przynieść bardzo ciekawy efekt wizualny. Wszystko zależy od własnej pomysłowości i kreatywności. Kostka może zostać ułożona w taki sposób, by tworzyć ustalony, ładny wzór, a można po prostu wykorzystać jej bardzo ładny projekt i wykorzystać tylko jeden rodzaj. Ważne jest by było to ułożone przemyślanie, a efekt był estetyczny. Kostka brukowa jest coraz częściej wykorzystywana przez Polaków, bo daje im to znacznie większą swobodę.

Nie muszą się oni tak przejmować pieleniem ogródka i koszeniem trawy, bo kostka brukowa pozwala na znacznie prostsze i przyjemniejsze zachowanie ładnego i schludnego wyglądu ogrodu. Polacy cenią sobie wygodę i komfort, właśnie z tego względu decydują się coraz częściej na taki właśnie design.

Na czym polega i komu się przydaje home staging?<< >>Odpowiednie noże dla pracowników produkcji

O Autorze : Anna Jabłońska