Odpylacze do zakładu drzewnego

Odpowiednie odprowadzanie odpadków powstałych podczas prac w przemyśle drzewnym, jest podstawą dla zachowania właściwych warunków na stanowisku pracy. Zakład drzewny powinien więc zadbać o zastosowanie odpowiednich urządzeń, które zapewnią właściwą wentylację pomieszczeń.

Wyposażenie zakładu drzewnego

wentylatory transportowe do trocinW ten sposób wszelkiego rodzaju pyły oraz wióry będą wywiewane poza budynek jeszcze zanim zdążą się rozprzestrzenić po wnętrzu. Niezbędnymi urządzeniami przy obróbce drewna oraz materiałów drewnopodobnych stają się więc od razu wentylatory transportowe do trocin. W ofertach producentów znajdziemy szeroki wybór tego typu urządzeń. Są to na przykład odpylacze workowe. Ich podstawowy element stanowią worki o wysokim stopniu filtracji oraz worki magazynujące. Najlepiej, aby odznaczały się jak największą pojemnością – w ten sposób unikniemy konieczności częstego ich wymieniania. Wentylator z wirnikiem samoczyszczącym powinien odznaczać się jak najlepszą jakością. Z pewnością wiele osób doceni także to, że takie odpylacze najczęściej posiadają specjalną podstawę z zamontowanymi kółkami z hamulcem, dzięki czemu można szybko i bez problemów przetransportować urządzenie w to miejsce, w którym jest najbardziej potrzebne.

wentylatory transportowe do trocinZnaczenie dla prostoty użytkowania mają też specjalne klamry, które ułatwiają demontaż worków. Dzięki temu obsługa odpylacza jest błyskawiczna i naprawdę prosta – nie trzeba posiadać szczególnego doświadczenia, aby móc eksploatować takie urządzenie. U producenta od razu można zakupić specjalny lekki i elastyczny wąż do transportu. Wyprodukowany jest on z takich materiałów jak poliuretan, który jest całkowicie odporny zarówno na ścieranie, jak i na chemikalia oraz inne agresywne substancje. Może z powodzeniem pracować w skrajnych temperaturach – od -40 st. C do nawet 90 st. C. Producenci proponują zazwyczaj standardowe długości 5 m lub 10 m, jednak na życzenie klienta z pewnością można wykonać także wąż o innej długości, która akurat nam odpowiada. Warto wiedzieć, że taki wysokiej jakości wąż o bardzo dobrych parametrach technicznych umożliwia nie tylko skuteczny transport trocin i wiórków, ale także proszków, pyłów, a nawet oparów olejowych. Tak szerokie zastosowanie możliwe jest dzięki wykorzystaniu wspomnianego już poliuretanu do konstrukcji takiego węża.

Jak widać, obecnie produkowane odpylacze przemysłowe oraz ich doposażenie, odznaczają się zawsze wysoką jakością, która sprawia, że raz zakupione urządzenia mogą dobrze spełniać swoją rolę, całkowicie bezawaryjnie, przez naprawdę długie lata.

Fotowoltaika naszą przyszłością<< >>Płyty laminowane na blaty kuchenne?

O Autorze : Sandra Kaczorowska