Odpowiednie noże dla pracowników produkcji

W fabrykach i halach produkcyjnych, poza samą produkcją określonych towarów, pracownicy wykonują też szereg innych prac, takich jaki na przykład odpakowanie towarów, pakowanie ich; zajmują się także pracami biurowymi, przesyłkami, dokumentacją.

Noże wykrywalne są potrzebne

bezpieczne nożeWiele z tych czynności wymaga wykorzystania nożyczek i noży, na przykład do przecięcia taśmy czy też kartonu. Wykorzystanie ostrych przedmiotów to zawsze ryzyko zranienia, a dodatkowo, jak w przypadku każdego niewielkiego przedmiotu, istnieje ryzyko jego zagubienia, co jest szczególnie niebezpieczne, jeśli taki nóż znajdzie się przypadkiem na linii produkcyjnej. Dlatego też w takich miejscach koniecznością jest stosowanie takich produktów, w tym noży, które gwarantują maksymalne bezpieczeństwo pracownikom, i które łatwo będzie znaleźć, jeśli trafią między półprodukty na taśmie. Takie noże to tak zwane bezpieczne noże wykrywalne, które posiadają szereg cech sprawiających, iż są one wręcz idealne do takich zadań. Po pierwsze, wyróżnia je zastosowany do produkcji materiał: plastik obudowy jest wykrywalny przez detektory metali, a więc nawet jeśli sama obudowa bądź jej część znajdą się wśród produktów, to ich znalezienie będzie bardzo łatwe. Oczywiście samo ostrze lub jego fragment, jako że są metalowe, także można szybko znaleźć. Konstrukcja noży jest maksymalnie uproszona jeśli chodzi o liczbę elementów, dlatego nie ma w nich np. luźnych śrubek, które mogłyby wypaść, a do tego specjalny kształt sprawia, że pracownicy nie zatną się przypadkiem.

bezpieczne nożeOstrze jest schowane w całej konstrukcji obudowy, tylko nieliczne noże mają ostrza wysuwane. Dodatkową zaletą jaką posiadają bezpieczne noże wykrywalne jest bardzo solidna konstrukcja. Trzeba włożyć sporo wysiłku, aby je połamać, dzięki czemu są nie tylko dobre dla pracowników, ale też znacznie zmniejsza się ryzyko, iż zostaną one uszkodzone na linii produkcyjnej. Ze względu na to, że produkty wykrywalne są najczęściej stosowane w przemyśle spożywczym, spora ich część ma niebieski kolor, który rzadko występuje w żywności, a więc takie produkty, w tym noże, łatwo jest zauważyć nawet z większej odległości. Dzięki zastosowaniu bezpiecznych noży oraz innych produktów wykrywalnych znacznie wzrasta bezpieczeństwo pracowników produkcji, a także maleje ryzyko zanieczyszczenia towarów ciałami obcymi.

Ma to ogromne znaczenie dla dobrego postrzegania firmy produkcyjnej przez klientów i pomaga w budowaniu wizerunku marki jako rzetelnej i utrzymującej wysokie standardy, co pomaga w zdobywaniu nowych klientów.

Ogrody z kostką brukową<< >>Jakie profile wybrać do konstrukcji obudów?

O Autorze : Anna Jabłońska