Ocieplenia w Gorzowie

Termoizolacja jest jedną z najważniejszych kwestii podczas wznoszenia nowego domu. Posiadanie jej na odpowiednim poziomie gwarantuje możliwość zamieszkania takiego miejsca w którym utrzymanie ciepła nie będzie problemem. Wykorzystuje się różnego rodzaju ocieplenia, które mogą się różnie kojarzyć.

Ocieplenie przy pomocy pianki

ocieplanieZa najbardziej tradycyjną metodę ocieplenia uważa się wykorzystywanie bloków styropianu. Jest ona bardzo powszechna, tania i raczej mało skuteczna. Styropian nie jest w stanie szczelnie wypełnić ocieplanej przestrzeni, oraz straty na materiale są bardzo duże ze względu na to, że trzeba go przycinać, aby odpowiednio dopasować do ocieplanej przestrzeni. Jest to największy problem z jego wykorzystywaniem, gdyż czyni go mało praktycznym. W ostatnich czasach znacznie rozpowszechniły się inne metody ocieplania. Jedną z tych bardziej znaczących na rynku jest wykorzystanie pianki poliuretanowej. Wykorzystuje się ją w jej ciekłej formie. Jest ona przechowywana w zbiorniku pod odpowiednim ciśnieniem, gdzie nie jest w stanie zastygnąć. W takim miejscu jest ona bardzo skompresowana i zajmuje mało miejsca. Z wykorzystaniem agregatu natryskuje się ją bezpośrednio na ocieplaną przestrzeń.

ocieplaniePo wpływem gazów atmosferycznych pęcznieje ona do swojej maksymalnej objętości, co zwykle zajmuje maksymalnie parę minut. Tak nakładana pianka dokładnie uszczelnia całą powierzchnie, dzięki czemu nie tworzą się żadne kanały, którymi może uciekać ciepło, lub chłód dostawać się do środka. Ocieplanie w Gorzowie jest wykonywane ostatnio głównie z użyciem właśnie pianek termoizolacyjnych. Starsze metody znacznie utraciły tutaj na popularności, ustępując nowszemu odpowiednikowi. Pianka posiada także wiele, innych zalet. Przede wszystkim pochłania ona dźwięki dochodzące z zewnątrz domu. Jeśli jest on dokładnie pokryty odpowiednią warstwą pianki poliuretanowej, to będzie on dokładnie wyciszony. W takiej sytuacji nie jest wymagane instalowanie żadnych, dodatkowych barier pochłaniających dźwięk na elewacji budynku. Największą zaletą ocieplenia z wykorzystaniem pianki, jest czas realizacji takiej usługi. Wykonanie całej termoizolacji nawet przy dużym domu zajmie zaledwie kilka dni, a będzie ona przy tym wydajniejsza od innych opcji dostępnych na rynku. Firmy świadczące takie usługi zatrudniają doświadczonych monterów, którzy w kontrolowanych warunkach zajmują się nakładaniem pianki.

Nie jest ona toksyczna, jednak w momencie jej rozpylania konieczne jest noszenie kombinezonu oraz maski, które zabezpieczają drogi oddechowe montera, warto więc zwrócić na to uwagę i zdecydować się właśnie na profesjonalny montaż.

Opłacalny wynajem podnośnika koszowego<< >>Zakup koparko-ładowarki CASE

O Autorze : Anna Jabłońska