Nowoczesny system odzyskiwania ciepła

Przez wentylację w budynku ucieka nawet 60% ciepła. Najwyższe parametry tego wskaźnika są uzyskane nawet zimą, ponieważ wtedy w kanałach wentylacyjnych jest największy cug, spowodowany różnicą temperatur.

Wentylacja zapewniająca oszczędności

wentylacja mechaniczna z rekuperatoremRozgrzane powietrze unosi się pod sufit i ucieka przez kratkę, a na jego miejsce pojawia się zimne, które wymaga ponownego ogrzania. Ze względu na to, że coraz bardziej popularne jest odzyskiwanie ciepła, producenci wprowadzają na rynek rozwiązania, których zadaniem jest ograniczenie tego procesu. Rekuperacja jest to rozwiązanie, które usprawnia nam wymianę powietrza w budynku za pomocą rekuperatora. Jest to urządzenie mechaniczne odpowiedzialne za pobieranie energii z opuszczającej nasz dom mieszanki gazów i przekazywanie jej nowej. Dodatkowo nowoczesne urządzenia tego typu mają również zdolność do oczyszczalnia powietrza. Dzięki temu możemy swobodnie oddychać pozbawionym roztocz i innych zanieczyszczeń powietrzem. Sterowanie całym systemem nie jest zbyt skomplikowane. Najczęściej odbywa się za pomocą pilota lub specjalnego panelu, który może być umieszczony w dowolnym miejscu. Zwykle możemy sami kontrolować z jaką mocą ma działać to urządzenie.

wentylacja mechaniczna z rekuperatoremDzięki temu w danym momencie możemy dostarczać taką ilość tleny, jaka jest konieczna. Nowoczesna wentylacja mechaniczna z rekuperatorem pozwala nam na wentylację pomieszczeń bez otwierania drzwi i okien. Dzięki temu, zarówno w okresie zimowym, jak i letnim możemy z łatwością utrzymać w pomieszczeniach optymalną dla użytkowników temperaturę. Co to w praktyce oznacza? Że rekuperator doskonale współpracuje z systemem klimatyzacji. Stosując taki system możemy więc obniżać nasze rachunki za ogrzewanie oraz za energię elektryczną w okresie lata. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie nie tylko dla naszego portfela, ale przede wszystkim dla środowiska naturalnego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej wentylacji mechanicznej wyposażonej w rekuperator ograniczamy pracę naszego systemu ogrzewania, co w ostateczności prowadzi do ograniczenia emisji spalin, powstających w procesie spalania opału. Systemy rekuperacji są integralną częścią domów energooszczędnych i pasywnych. Dzięki ich zastosowaniu cały obiekt staje się mniej energochłonny, co sprawia, że jest bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego. Własnie dlatego wiele osób decyduje się na zakup tego sprzętu.

Koszt inwestycji nie jest mały, jednak bardzo opłacalny. Zwykle, przy większych domach zwraca się bardzo szybko. Dlatego jeżeli zależy nam na obniżeniu rachunków za ogrzewanie i zadbaniu o środowisko naturalne, rekuperator jest idealnym rozwiązaniem.

Poprawnie wykonana hydroizolacja dachu<< >>Stylowe posadzki przemysłowe

O Autorze : Anna Jabłońska