Nawierzchnie ekologiczne oraz donice betonowe – zastosowanie

Obecnie wzrasta znaczenie ekologii w naszym życiu. Ludzie starają się jednak bardziej dbać o swoją planetę Ziemię i jest to zjawisko jak najbardziej pozytywne. Nie można temu zaprzeczyć.

Donice betonowe jako miły dodatek

donice betonoweWokół widzę, że moi sąsiedzi starają się coraz bardziej odpowiedzialnie podchodzić do przestrzeni, którą mają do swojej dyspozycji. Dotyczy to nie tylko przestrzeni przydomowej, ale także tej nieco dalszej, czyli na przykład miejskich parków. Widać, że mała architektura miejska leży jednak na sercu moim znajomym i sąsiadom. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ miasto zaczęło naprawdę dbać o to, aby ludziom się lepiej tutaj mieszkało i coraz więcej jest miejsc, w których można wypocząć czy spotkać się na świeżym powietrzu. Wcale nierzadkie są na przykład nawierzchnie ekologiczne. Dba się o to, aby trawa była sadzona dość często w parkach. Jeśli jest już brzydka, to sadzi się ją na nowo, dba się o to, aby nie wysychała i tak dalej. Donice betonowe, to jednak nie tylko takie stworzone z trawy, ale też na przykład z kamieni, które mogą być fantazyjnie ułożone na podłożu. Także powstaje wówczas ciekawy efekt. Nie musi być kładziona żadna płyta tarasowa, kiedy można stworzyć po prostu coś bardziej ekologicznego. Takie rozwiązania powstają w ogrodach przydomowych, ale też, jak wspomniano już, w parkach. Nie wszystkie jednak nadają się do każdego użytku. Na pewno krzesło ogrodowe musi stanąć w osobistym ogródku, a nie w jakichś parkach. Nawierzchnie ekologiczne jednak są stosowane i w przestrzeniach należących do miasta i w tych, które są własnością prywatną.

Znacznie upiększa to nieraz przestrzeń. Nie możemy tego jednak powiedzieć o czymś takim, jak donice betonowe. Są one po prostu mało estetyczne, ale niektórym się podobają. Stoją także w ogrodach przydomowych i w tych miejskich. Są często stosowane.

Czy drzwi szklane - Wrocław w obiektach handlowych to bezpieczny wybór?<< >>Najczęściej wybierane projekty domów - architekt Białystok

O Autorze : Olga Zając