Nakładanie tynków maszynowych

Wykończenie budowanego domu to bardzo ważna sprawa, wygląd zewnętrzny ma przecież naprawdę duże znaczenie, od czego zależy to, jak dany obiekt będzie się prezentował. Obecnie wykończyć domy można na różne sposoby, oprócz tynków są to też inne materiały elewacyjne, jednak do tych najczęściej stosowanych i tak niezmiennie od lat zalicza się tynki.

Jak tynkować maszynowo?

tynki maszynoweNa rynku dostępne są jednak nie tylko tynki tradycyjne nakładane ręcznie, ale także tynki maszynowe, które wymagają zastosowania maszyn. To drugie rozwiązanie sprawdza się znakomicie, ponieważ nie zabiera tak wiele czasu jak tynkowanie tradycyjne. Czym różni się tynk maszynowy od tego tradycyjnego? Po pierwsze, powstaje w inny sposób. Odbywa się to poprzez zmieszanie suchej mieszanki tynkarskiej z odpowiednią ilością wody, a cały ten proces odbywa się w specjalnym agregacie tynkarskim. Do tego agregatu podłączony jest wąż z pistoletem natryskowym i to właśnie za jego pomocą taki tynk aplikowany jest na podłoże.

tynki maszynoweW przypadku tynku tradycyjnego, mieszamy go w betoniarce, a następnie nakładamy za pomocą pacy, co zabiera o wiele więcej czasu. Szacuje się, że aplikacja tynku maszynowego trwa nawet 4 razy krócej niż tynku tradycyjnego. Jeżeli zależy nam na czasie, jest to z pewnością odpowiednie rozwiązanie dla nas. Pamiętajmy, że aby rozpocząć tynkowanie, musimy zakończyć inne prace związane z budową domu – takie jak montaż stolarki otworowej, montaż instalacji c.o oraz wodno-kanalizacyjnej, jak i elektrycznej. Ważne, by pamiętać, że tynkowanie nie powinno być przeprowadzane zimą – poleca się, aby temperatura była wyższa niż 5 st. C, inaczej prace mogą nie pójść zbyt pomyślnie. Ważny jest też dobór odpowiedniego tynku, ponieważ w przypadku maszynowych dostępne są tynki gipsowe oraz wapienne i cementowo-wapienne. Różnią się one między sobą nieco właściwościami oraz tym, jaki efekt końcowy zapewniają, dlatego wybór warto dokładnie przemyśleć, aby spełniał on wszystkie nasze oczekiwania. Konkludując temat, gdy jesteśmy już zmęczeni budową domu, która zajęła przecież sporo naszego czasu, z pewnością zależy nam na szybkim wykonaniu prac wykończeniowych. Zamiast tynku tradycyjnego możemy więc postawić na tynk maszynowy, który przyspieszy etap wykończenia elewacji.

Jest to rozwiązanie dostępne w podobnej cenie, dlatego warto się na nie zdecydować. Oczywiście wymaga ono zastosowania agregatu tynkarskiego i pistoletu – jeżeli nie posiadamy takiego sprzętu, możemy zwrócić się do ekipy remontowo-budowlanej, która przeprowadzi takie prace za nas.

Zastosowanie kotew wbijanych w ogrodzie<< >>Wysokiej jakości meble od polskiego producenta

O Autorze : Sandra Kaczorowska