Najlepsze rozwiązanie na ogrzewanie łazienki

Pod względem zapewnienia odpowiedniej temperatury łazienka jest dosyć problematycznym pomieszczeniem. Powinna być w niej o kilka stopni wyższa temperatura powietrza niż w pozostałej części mieszkania, by podczas wychodzenia spod gorącego prysznica nie odczuwać nagłego zimna. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku małych dzieci i niemowląt, u których mogłoby to się skończyć groźną chorobą.

Ekonomiczne ogrzewanie na podczerwień

ogrzewanie na podczerwieńDlatego należy dołożyć wszelkich starań i dokładnie przemyśleć rozwiązanie grzewcze jakie chcemy zastosować w łazience. Problematyczne są zwłaszcza małe łazienki, w których brakuje miejsca na zamontowanie na ścianie kaloryfera, do czego wrócimy w dalszej części artykułu. Ciekawym rozwiązaniem są grzejniki ceramiczne, które mogą pełnić różne funkcje. Wiele sklepów internetowych oferuje modele, będące jednocześnie źródłem ciepła i na przykład wieszakiem na ręczniki. Są one bardzo estetyczne i pasują do właściwie każdej łazienki. Trzeba mieć natomiast świadomość, że jest to rozwiązanie pomocnicze i samodzielnie nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej temperatury zwłaszcza w średniej i dużej łazience. Sprawdzi się natomiast w towarzystwie ogrzewania podłogowego, które podwyższa temperaturę w pomieszczeniu i nagrzewa kafelki tak, że są miłe dla bosych stóp. Doskonale sprawdzą się tam też lustra na podczerwień, które co prawda nie podwyższają temperatury w łazience, ale powodują że lustro nigdy nie jest zaparowane, nawet podczas bardzo długiej i gorącej kąpieli. W łazience (jak i wielu innych pomieszczeniach) możemy też z powodzeniem stosować klasyczne tanie ogrzewanie na podczerwień sklep internetowy w formie paneli. Jest to rozwiązanie wysoce ekologiczne i energooszczędne, umożliwiające spore oszczędności w budżecie, zwłaszcza przy dobrze ocieplonym budynku. Panel grzewczy na podczerwień to produkt kompaktowy, zajmujący mało miejsca, natomiast bardzo szybko nagrzewający się. Nie powoduje uczucia duszności w pomieszczeniu i wzbijania się kurzu. W sklepach online znajdziemy ich bardzo szeroki wybór – w różnych opcjach kolorystycznych, mocach i rozmiarach.

 

Zatem mały panel o dużej mocy może z powodzeniem ogrzać małą łazienkę, w której brakuje miejsca na większe rozwiązanie. Grzejniki na podczerwień to produkty, których cena jest wyższa niż klasycznych kaloryferów, jednak w ciągu roku możemy znacznie dzięki nim zaoszczędzić na ogrzewaniu. W każdym renomowanym sklepie internetowym będziemy mogli porównać różne opcje, dostosowując panel grzewczy na podczerwień do indywidualnych potrzeb. Taki produkt zapewni nie tylko ciepło w łazience, ale odpowiednio dobrany stanie się oryginalną ozdobą.

Estetyczne rozwiązania grzewcze - panele na podczerwień<< >>Jakie wybrać meble do pokoju dziecięcego?

O Autorze : Bartek Domański