Najczęściej wybierane projekty domów – architekt Białystok

Wiele się mówi na temat nowoczesnych domów i nowoczesnego wyposażenia wnętrz. Pojawia się coraz więcej magazynów budowlanych i wnętrzarskich, powstają liczne blogi na których pokazywane są różne metody na upiększanie naszego wnętrza.

Architekt z Białegostoku miał swoje zdanie

architekt BiałystokNiby nie tęsknimy za komunistycznym wystrojem wnętrz i mało kto ma obecnie w domu stare meblościanki, czy inne relikty przeszłości, ale wcale to nie oznacza, że cenimy sobie nowoczesny design. Na pewno zdziwilibyśmy się, gdyby architekt Białystok wnętrz nam powiedział, że mieszkańcy Białegostoku jakoś nie zachwycają się nowoczesną architekturą. Najczęściej wybierane projekty domów jednorodzinnych wcale nie są designerskie czy wyszukane. Stawia się przede wszystkim na prostotę i funkcjonalność. Większość z nas nawet jeśli odwiedza biuro projektowe to i tak kończy z projektem domu w kształcie prostokąta, ze spadzistym dachem, i dwiema kolumienkami przed wejściem. Nie jest to bardzo oryginalne. Najczęściej takie projekty domów jednorodzinnych różnią się jedynie rozmieszczeniem pomieszczeń, czy położeniem garażu z lewej lub prawej strony. Architekt nie ma wtedy zbyt wiele pracy, bo zajmuje się głównie rzutem z góry naszego domu, a jego kształt jest tylko nieznacznie modyfikowany. Jeśli widzimy jakieś bardziej oryginalne projekty domów w Białym stoku to najczęściej nie budzą one naszego zachwytu. Są uznawane za przekombinowane i dziwaczne, a nie za nowoczesne i designerskie.

Dlatego też nie są one wybierane przez większość przyszłych właścicielu domów. Jak widać mieszkańcy Białegostoku są tradycjonalistami, przynajmniej w kwestii budownictwa jednorodzinnego.

Nawierzchnie ekologiczne oraz donice betonowe – zastosowanie<< >>Czym jeszcze poza projektowaniem wnętrz zajmuje się architekt?

O Autorze : Olga Zając