Na co zwracać uwagę przy zakupie ładowarek?

Zakup kompaktowej ładowarki teleskopowej do firmy budowlanej powinien być naprawdę przemyślany, aby maszyna dobrze spełniła wszystkie nasze wymagania pod każdym względem.

Ładowarki wydajnie pracujące

ładowarki teleskopoweZatem nie dokonujmy zakupu pochopnie, tylko najpierw zapoznajmy się z parametrami technicznymi poszczególnych maszyn i zastanówmy się, czego konkretnie oczekujemy od maszyny. Na co najczęściej zwracają uwagę klienci? Jeśli chodzi o kompaktowe maszyny, tutaj oczywiście na pierwszym miejscu umieszczona zostaje zwrotność. W końcu mini ładowarki czy koparki mają służyć do pracy na terenie ciasnym, często wąskim, z licznymi trudno dostępnymi miejscami. W takich warunkach mobilność jest podstawowym parametrem, dlatego właśnie na ruchliwość maszyny powinniśmy zwracać szczególną uwagę. Zwrotne ładowarki teleskopowe potrafią osiągać optymalne prędkości pozwalające na wydajną pracę, zazwyczaj jest to prędkość maksymalna rzędu 15 km/godz. Kolejna ważna kwestia, jaką powinniśmy mieć na uwadze przy zakupie mini ładowarki, to zastosowany w danej maszynie silnik – osiągi powinny być takie, aby silnik potrafić sprostać nawet dużym obciążeniom.

ładowarki teleskopoweWarto zwracać także uwagę na to, czy silnik zapewnia niską emisję spalin. W czasach, gdy środowisko jest naprawdę niszczone, warto nie przyczyniać się dodatkowo do jego degradacji i stosować ekologiczne rozwiązania. Silniki z niską emisją spalin montowane w kompaktowych maszynach są dobrym przykładem zastosowania ekologicznego podejścia w przemyśle maszynowym. Następną istotną dla firm budowlanych sprawą jest to, czy dana maszyna jest wszechstronna w zastosowaniu. Zamiast kupować kilka maszyn o jednej funkcji – wolą kupić jedną maszynę, która charakteryzuje się uniwersalnością. Tak jest w przypadku omawianych właśnie ładowarek teleskopowych. Chociaż łyżka do ładowania urobku ziemnego jest podstawowym wyposażeniem takiej maszyny, posiada ona także wymienny osprzęt roboczy. W zależności od potrzeb, możemy łyżkę wymienić na przykład na widły – takie, które mają wózki widłowe, osprzęt ten pozwala na przenoszenie palet z materiałami budowlanymi, szybko i sprawnie, co na placu budowy jest często naprawdę przydatne.

Zatem dobra, kompaktowa ładowarka teleskopowa, która sprawdzi się na każdej budowie, powinna być zwrotna, mieć dobrą moc silnika, który przy okazji nie emituje wielu spalin, jak też powinna być uniwersalna w zastosowaniu. Jeżeli dana maszyna spełnia te czynniki, wiele firm budowlanych decyduje się na jej zakup, ponieważ taka inwestycja wydaje im się przynosić najwięcej korzyści.

Jakie rusztowanie wybrać?<< >>Zastosowanie kotew wbijanych w ogrodzie

O Autorze : Anna Jabłońska