Co można wykonać z betonu – donice, kosze, ławki

Beton to dobry rodzaj materiału. Jego szary kolor jest uniwersalny i pasuje do domu i ogrodu, jak również do przestrzeni miejskiej. W dodatku można go łączyć z różnymi kruszywami, dzięki czemu jego kolor będzie inny.

Ławki betonowe często wybierane

betonowe ławki parkoweBeton jest także materiałem bardzo trwałym, który nie ulega łatwo zniszczeniom. Ani uszkodzenia chemiczne, ani mechaniczne, ani też te spowodowane zmiennymi warunkami atmosferycznymi nie zmienią jego wyglądu. Co można wykonać z betonu? Na pewno wiele rzeczy. Szczególnie w parkach i na ulicach można zobaczyć wiele betonowych rzeczy. Najbardziej popularne są chyba betonowe kosze na śmieci. Takie kosze są stabilnie przymocowane do podłoża, posiadają najczęściej metalowy kosz, który się wyciąga. Dzięki temu łatwo można opróżnić kosz. Obok betonowych koszy można zobaczyć także betonowe donice. W gruncie rzeczy ich konstrukcja jest bardzo podobna do koszy. Jest to dosyć wysoki kawałek betonu w kształcie walca pustego w środku i nie mającego jednej górnej ścianki. Donice betonowe mogą też mieć kształt trapezowy, czy prostokątny. Dzięki temu można dopasować model donic do innych elementów parkowych. Kolejną rzeczą jaką można wykonać z betonu są ławki i stoły parkowe. Najczęściej są one połączone z drewnianymi elementami. Z drewna jest zrobione siedzisko i oparcie, a z betonu konstrukcja wspora.

betonowe ławki parkoweDzięki temu ławka jest stabilna, ale wygodna i przyjemna w dotyku. Z betonu często wykonuje się także chodniki czy trasy rowerowe. Beton wylewany czy też płyty betonowe są idealnie gładkie, dzięki czemu są bezpieczne w użytkowaniu. Ścieżki betonowe są szybkie do wykonania, łatwo jest je naprawić, czy też wymienić jedną, zniszczoną płytę. Betonowe są także krawężniki. Dzięki nim można oddzielić teren zielony od ścieżek. Krawężnik musi być stabilny, żeby spełniał swoją rolę. Beton sprawdza się jako materiał z którego można wykonać stoły do gry w piłkarzyki czy w szachy. Dzięki temu nikt nie zniszczy takich elementów do zabawy, nie da się ich przewrócić, a materiał zapewnia to, że pod wpływem warunków atmosferycznych takie stoły się nie zniszczą, nawet podczas ulewnego deszczu czy obfitych śniegów. Beton na pewno jest idealnym materiałem do przestrzeni miejskiej. Jest wytrzymały i odporny na warunki pogodowe.

Jest to plastyczny materiał, z którego można wykonać bardzo wiele rzeczy, jednak po zastygnięciu jest on twardy i mocny. Z pewnością nie ma lepszego materiału niż beton do wykonania parkowych koszy na śmieci, ławek, stołów do gry w piłkarzyki i szachy, ścieżek czy krawężników.

Więcej na http://www.golbeton.pl

Renowacja wnętrz z firmą remontową<< >>Fotografia na rolecie

O Autorze : Anna Jabłońska