Ławki szkolne do wyposażenia sal

Trudno wyobrazić sobie poprawne przeprowadzenie zajęć lekcyjnych bez odpowiedniego wyposażenia. Dzieci i młodzież korzystają z różnorodnych pomocy dydaktycznych, które często się niszczą i zużywają.

Ławki dobrego rodzaju

producent ławek szkolnychPodobnie jak używane przez nie krzesła czy szafki na korytarzach. Po zaledwie kilku latach mogą one wyglądać na bardzo wysłużone. Wiedzą o tym producenci ławek szkolnych. Bardzo często są one jednym z najbardziej wysłużonych mebli. Mogą być pokryte napisami wykonanymi niezmywalnymi markerami czy długopisami. Uczniowie często uszkadzają je także poprzez rycie np. cyrklem czy innym przedmiotem o ostrym zakończeniu. Zdarza się, że są one także obklejone dużą ilością gum do żucia. Przy tak intensywnym użytkowaniu trudno, żeby prezentowały się dobrze. Dlatego raz na kilka lat warto je wymieniać. Zwłaszcza wtedy, kiedy dana klasa ma służyć np. innemu rocznikowi. Może się okazać, że poprzedni model mebli nie będzie odpowiedni dla starszych wiekiem dzieci. Przy okazji takich zmian, można pomyśleć nad zmianą aranżacji niektórych pomieszczeń. Dotyczy to zwłaszcza pracowni fizycznych czy chemicznych, które będą bardziej atrakcyjne dla dzieci, jeśli będą posiadały urządzenia do wykonywania eksperymentów. Może to być np. robot do programowania, zestaw do elektrolizy czy krążek Newtona. Dzięki tym akcesoriom młodzież będzie przyswajać wiedzę szybciej, bo w sposób praktyczny.

producent ławek szkolnychPrzy urządzaniu takich pracownik należy także zwrócić uwagę na to, by meble posiadały wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa. Normy europejskie wymagają, by sprzęty używane w szkole były wytrzymałe oraz funkcjonalne. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wypadku podczas zajęć lekcyjnych czy w trakcie prowadzenia zajęć pozalekcyjnych. Takie atestowane wyposażenie sprawdzi się nie tylko w szkołach podstawowych czy średnich. Wszak studenci chodzący na zajęcia również muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki do nauki. Krzesła czy stoły będą używane w trakcie wykładów czy ćwiczeń. Mogą być także przydatne na czas zdawania egzaminów w trakcie sesji czy obrony pracy wieńczącej edukację wyższą. Najlepszym momentem na wymianę szkolnego sprzętu jest końcówka czerwca. To wtedy najwięcej szkół składa takie zamówienia, dlatego warto w planach remontowych uwzględnić dwutygodniowy czas oczekiwania na meble.

W międzyczasie można wykonać pozostałe prace remontowe takie jak odmalowanie klas szkolnych czy sal wykładowych. Dzięki temu uczniowie oraz studenci będą mogli jesienią uczyć się w nowych, pachnących świeżością wnętrzach.

Kreatywna metamorfoza wnętrz<< >>Sezon na grille

O Autorze : Anna Jabłońska